Založ si blog

O „inkulizivite“ feminizmu ktorý prezentuje speváčka Beyoncé v praxi

Britský denník The Guardian dňa 23.Mája informoval o tom, že Rodiny bez domova ubytované v Travelodge čelia vysťahovaniu, keď sa začne turné Beyoncé po tom, čo sa zastupiteľstvu „nepodarilo predĺžiť ich rezervácie“

 

Podľa informácií denníka The Guardian hrozí, že až 30 rodín bude vysťahovaných z Travelodge v Enfielde a umiestnených do náhradného dočasného ubytovania, pretože ich izby si počas svetového turné Beyoncé Renaissance v Londýne rezervovali iní ľudia. Beyoncé má od 29. mája do 4. júna odohrať päť večerov na neďalekom štadióne Tottenham Hotspur.

Približne 100 izieb, teda dve tretiny hotela, je v súčasnosti rezervovaných miestnou radou. Obsadzujú ich rodiny a jednotlivci, ktorí sa nahlásili enfieldskej rade ako bezdomovci, pričom niektorí z nich bývajú štyria alebo piati ľudia na jednej izbe.

Podľa informácií denníka The Guardian sa rade nepodarilo predĺžiť rezervácie 30 rodinám, ktoré končia počas koncertu, čo znamená, že viaceré z nich budú musieť odísť.

Izby v hoteli Travelodge sa dajú rezervovať vždy len na 28 dní a rodiny už boli v minulosti v krátkom čase presťahované do iných ubytovacích zariadení, keď sa rade nepodarilo zmeniť rezerváciu skôr, ako izby obsadili ľudia, ktorí sa zúčastnili na veľkých miestnych podujatiach. Rodiny povedali denníku Guardian, že miestny orgán často čakal až do posledného dňa ich rezervácie, kým urobil ďalšiu rezerváciu.

V článku sa dočítate aj o situácií a pocitoch 42.ročnej trojnásobnej matky Collette Collington ktorá sa „na ulici“ ocitla kvôli zvýšeniu ceny „nájomného“.

Collete má okrem štvorročnej dcéry aj dvoch synov-dvojičky s poruchou autistického spektra.

Collete je čierna žena a rovnako aj jej tri deti.

                     BLACK LIVES MATTER?

(Označenie čierna/čierny osoby ktorej predkovia boli pôvodný obyvateľia subsaharskej Afriky je korektné a nepovažuje sa za nadávku a ani hanlivé označenie).

 

Collette Collington with her four-year-old daughter and two-year-old twin sons at the Travelodge(na fotografií Collete s rodinou zdroj: theguardian.com)

Beyoncé ktorá je minálne dekádu považovaná za feministickú ikonu hlásiacu sa k odkazu hnutia Black Lives Matter či dokonca v roku 2016 na SuperBowle vystúpila v odeve v štýle čiernych panterov.

(zdroj fotografie https://www.the42.ie/)

Myslím si že na mieste označiť jej gestá a aktivizmus za niečo čo je len performatívne.

Beyoncé sa nezaujíma o problémy  a životy svojich bratov a sestier ktorí žijú v chudobe a nemôžu si dovoliť lístok na jej koncert či nové tepláky z jej kolekcie. Beyoncé sa nezaujía o svojich bratov a sestry ktorí sa v USA stretávajú s diskrimináciou pri uchádzaní sa o zamestnanie.

Link na môj starší a obsiahlejší blog- Moje nepopulárne názory: Beyoncé.

bola som zvedavá či sa po medializovaní situácie vyjadrila na svojom instagrame a objavila som len sériu fotografií bez kontextu. Diskusia ma zaujala.

zdroj: Instagram.com/beyonce

užívateľské meno bpdmd:

Čakal som poctu Tine Turner, ktorej ukradla svoje tanečné pohyby atď... zatiaľ nič Beyoncé...?????


Katrina986: 
A čo "Opitý v láske" Zmeníš text. Tvoj manžel rapoval, že je Ike Turner a rapoval: „Anna Mae jedz kukučka, hovorím ti zjedz kučera“ To je hrozné, ako môžeš povedať, že Tina Turner je tvoja kráľovná a inšpirácia,
 keď si ty a tvoj manžel urobili niečo také. táto pieseň v minulosti Vedeli ste, že Tina Turner bola obeťou zneužívania, bojovníčkou a preživšou. Vedeli ste, že táto veta je skutočná veta. 
Táto veta sa vzťahuje na zneužívajúci vzťah medzi Tinou Turner a Ike Turner. Ike prinútil Tinu, aby zjedla kukuča a potom ju zbil. Ty a Jay-Z ste o tom vedeli, ale bolo vám to jedno. 
Myslite len na to, že vás zaujímajú peniaze.


Xandre111115: Ani slovo o Tininom úmrtí?

 

 

Z čias tvorenia: „You remember“

01.01.2023

Globálna Pandémia vírusového ochorenia Covid-19 zasiahla do životov nás všetkých. Stalo sa toho veľa…A ak existuje niekto, kto nebol jeden jediný deň bez svojho blízkeho tak má nesmierne šťastie a dúfam, že si to váži. Ale zase minimum ľudí zažije vo svojom živote niečo také ako my. Moderné technológie nám umožnili spolu komunikovať a všetko bolo tak super. [...]

Môj filmový rok 2022 v kine

31.12.2022

Tento rok som kino navštívila trikrát. The Batman (2022) Christopher Nolan „nastavil latku veľmi vysoko“ Trilógiou „Batman temný rytier“. Herecký výkon Roberta Pattinsona v hlavnej úlohe ma mimoriadne prekvapil a urobil na mňa dobrý dojem. Ocenila by som však viac vnútorných monológov Brucea Waynea a rozhodne by nebolo na škodu viac rozvinúť postavu a [...]

American Psycho-rozchodová scéna

26.12.2022

často a s radosťou rozprávam o jednom z mojich najobľúbenejších filmov-Americké psycho(2000) v hlavnej úlohe s Christianom Baleom. Dnes sa však zamerám na jednu scénu. Vopred upozorňujem na Spoiler. Rozchodová scéna YouTube Direkt A jeden z naikonickejších výrokov, ktoré vo filme zazneli „sorry you‚re just not terribly important to me“ Nebol súčasťou [...]

vojna na Ukrajine, Bachmut

ONLINE: Kyjev zasiahol najväčší útok dronmi od začiatku invázie

28.05.2023 06:50, aktualizované: 07:33

Na Kyjev zaútočilo štyridsať dronov. Bol to najväčší útok na mesto od začiatku invázie, letecký poplach trval päť hodín.

ódor, horváth, vašáková, vláda odborníkov

Prídeme o 4 miliardy eurofondov? Odborníci kritizujú vládu aj systém čerpania

28.05.2023 06:00

Masívnu časť financií z európskych zdrojov musí Slovensko vyčerpať do konca tohto roka, inak o túto sumu nenávratne prídeme.

Dolár

Biden a McCarthy sa dohodli na zvýšení limitu dlhu USA

28.05.2023 05:55

Ak by demokrati a republikáni nenašli zhodu, hrozila by USA platobná neschopnosť už 5. júna, čo by malo vážne dopady na celosvetovú ekonomiku.

británia, letisko, heathrow

Cestujúci pre technický problém čakajú hodiny na britských letiskách

27.05.2023 20:39

Technický problém má za následok uzavretie elektronických príletových brán na letiskách naprieč krajinou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 74450x
Priemerná čítanosť článkov: 2256x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy