Založ si blog

Amber Heard vs. Johnny Depp-Hovorme o domácom násilií

Bulváru svoju pozornosť nevenujem. Avšak vo vodách internetu bolo priam nemožné sa vyhnúť príspevkom o detailoch zo súdneho pojednávania Amber Heard vs. Johnny Depp.
Priznávam, do Johnnyho Deppa som sa platonicky zamilovala ešte v časoch keď som navštevovala základnú školu, Pri sledovaní filmu „Charlie a továreň na čokoládu“. A naozaj mu to „Seklo“ Aj vo filme „Ospalá diera“…
Okrem toho, je aj talentovaný herec.
Narozdiel od adminov stránky „Zomri“ Ktorí považujú svoj neetický,povrchný a sexistický názor na Izraelsko Palestínsky konflikt vyjadriť pridám obrázku zloženého z koláže štyroch fotografií krásnej Izraelskej herečky Gal Gadot s popisom: „Štyri dôvody prečo držať Izraelu“.
Výzor človeka by nikdy nemal mať vplyv na to, ako sa pristupuje v prípade, že na jeho osobu boli vznesené nejaké obvinenia. A rovnako by to nikdy nemalo mať vplyv na reakciu v prípade, že sa obvinenia preukážu ako pravdivé.
V posledných dňoch bolo na súdnych pojednávaniach preukázané, že práve Amber Heard, ktorá svojho exmanžela Johnnyho Deppa verejne po rozvode očierňovala následkom čoho začal prichádzať o pracovné ponuky… Bola v manželstve agresorom.
Po rozvode od svojho exmanžela vysúdila milionovéodškodnéa zaprisahala sa, že do posledného centu tieto finančné prostriedky venuje charitatívnym organizáciám.
Na charitu napokon prispel jej exmanžel Johnny zo svojich peňazí pod jej menom.
__________________
Je mi ho ľúto a držím mu palce v napravení jeho reputácie a aj zotavení sa z traumy, ktorú mu činy Amber Heard spôsobili. Nech sa mu v živote darí.
Avšak na druhej strane dostal od života krutú príučku. Opustil svoju dlhoročnú krásnu partnerku Vanessu Paradis, s ktorou žil v partnerskom vzťahu bez škandálov. Verím, že to, ako a aj ich dvom deťom ublížil už dávno oľutoval. Dnes už manželka francúzkeho herca a režiséra Samuela Benchetrita za svojím expartnerom v tejto nezávidenia hodnej situácií stojí.
____________________
Oceňujem iniciatívu verejnosti, ktorá odsudzuje násilie nápachané na mužovi ženou odsudzuje a požaduje „rovnaký meter“ a aj trest.
To, že sa o domácom násilií začína nahlas hovoriť považujem za skvelý krok v smerovaní našej spoločnosti.
Hlavne v dobe, kedy sa glorifikácií toxického správania žien nevenuje žiadna pozornosť. Už dávnejšie som o tomto toxickom jave písala  TU
___________________
Pridávam sem aj link na dôležité telefonické kontakty:

Bezplatná nonstop linka pre ženy zažívajúce násilie  0800 212 212

Linka prokuratúry pre ohlásenie domáceho násilia 0800 300 700

Národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818

Polícia 158

Záchranná linka 112

Linka UPSVAR pre nahlásenie zneužívania soc. systému a zanedbávania starostlivosti o deti 0800 191 222

Linka detskej istoty 116 111

Linka pre hľadané deti 116 000

___________________________

zdroj: Zastavmenasilie.gov.sk

Samozrejme tento konkrétny prípad môže v budúcnosti dávať priestor a zámienku pre spochybňovanie výpovedí týraných žien. Alebo jednoducho si na tom zgustnú tí, ktorý sa automaticky vždy pri každej zmienke o násilí páchanom na žene postavia na stranu obvineného muža. Uplatňovanie prezumpcie neviny by som ešte pochopila, ale automatické stavanie sa na stranu muža „lebo ženy sú také a také…“ Pre to nebudem mať pochopenie nikdy. 

Moje nepopulárne názory: Beyoncé

30.05.2022

O tvorbe rodáčky z Texasnkého Houstonu Beyoncé Knowles som nikdy nemala vysokú mienku. Dovolím si povedať, čo si úprimne myslím. Jej tvorba je veľmi preceňovaná a umelo pretláčaná. Alebo jednoducho – veľmi preceňovaná. Predsa len narodiť sa do rodiny úspešného manažéra a návrhárky kostýmov… …Lepšia štartovacia čiara do života… ______________ [...]

Prečo som neverila a nikdy by som neverila doktorovi, ktorý. . . .

09.05.2022

Počas pandémie nadmerné množstvo jedincov vyvíjalo enomrnú snahu zviditeľniť svoju osobu. Neverila som a neverím doktorovi, ktorý sa s arogantným výrazom na tvári a bez výčitiek pocvháli tým, že jeho finančnú situáciu zlepšuje prijímanie úplatkov od pacientov. Bez štipky hanby a empatie ešte dodať, že najčastejšie tie úplatky príjma práve od chudobných. V tomto [...]

O pomoci

02.05.2022

Bol štvrtok. A tie topánky „Zmasakrovali“ Moje chodidlá. Počas čakania na prechode som si zaumienila, že si na chvíľu „Uľavím“. Topánku som si bez použitia rúk na pár sekúnd vyzula. V tom ku mne zrýchlením tempom podišla staršia Pani. Podala mi pár náplastí. „Nech sa páči zoberte si, viem aký je to pocit“. Dvakrát som jej poďakovala. [...]

Peter Visolajský

Visolajský: Ministerstvo má predložiť ponuku na zvyšovanie platov lekárov do konca týždňa

04.07.2022 15:53

Ochotu podať výpoveď v polovici júna deklarovalo približne 3000 lekárov z nemocníc.

cyklistka, cyklista,

Cyklistka na priechode nezosadla z bicykla. Spôsobila nehodu

04.07.2022 14:57

Polícia apeluje aj na nemotorových účastníkov cestnej premávky, aby si na cestách dávali väčší pozor a rešpektovali príslušné dopravné značenie.

obete, covid

Celkovo 66 ľudí požiadalo o refundáciu za prevoz zosnulých na COVID-19

04.07.2022 14:32

Presná suma nie je vyčíslená, keďže veľa žiadateľov neuviedlo požadovanú sumu.

De Vries

Zadržali Poliaka podozrivého z vraždy reportéra De Vriesa

04.07.2022 14:21

Bližšie neidentifikovaný muž je podozrivý z toho, že riadil tých, ktorí vykonali vraždu holandského investigatívneho novinára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 66336x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy