Založ si blog

Amber Heard vs. Johnny Depp-Hovorme o domácom násilií

Bulváru svoju pozornosť nevenujem. Avšak vo vodách internetu bolo priam nemožné sa vyhnúť príspevkom o detailoch zo súdneho pojednávania Amber Heard vs. Johnny Depp.
Priznávam, do Johnnyho Deppa som sa platonicky zamilovala ešte v časoch keď som navštevovala základnú školu, Pri sledovaní filmu „Charlie a továreň na čokoládu“. A naozaj mu to „Seklo“ Aj vo filme „Ospalá diera“…
Okrem toho, je aj talentovaný herec.
Narozdiel od adminov stránky „Zomri“ Ktorí považujú svoj neetický,povrchný a sexistický názor na Izraelsko Palestínsky konflikt vyjadriť pridám obrázku zloženého z koláže štyroch fotografií krásnej Izraelskej herečky Gal Gadot s popisom: „Štyri dôvody prečo držať Izraelu“.
Výzor človeka by nikdy nemal mať vplyv na to, ako sa pristupuje v prípade, že na jeho osobu boli vznesené nejaké obvinenia. A rovnako by to nikdy nemalo mať vplyv na reakciu v prípade, že sa obvinenia preukážu ako pravdivé.
V posledných dňoch bolo na súdnych pojednávaniach preukázané, že práve Amber Heard, ktorá svojho exmanžela Johnnyho Deppa verejne po rozvode očierňovala následkom čoho začal prichádzať o pracovné ponuky… Bola v manželstve agresorom.
Po rozvode od svojho exmanžela vysúdila milionovéodškodnéa zaprisahala sa, že do posledného centu tieto finančné prostriedky venuje charitatívnym organizáciám.
Na charitu napokon prispel jej exmanžel Johnny zo svojich peňazí pod jej menom.
__________________
Je mi ho ľúto a držím mu palce v napravení jeho reputácie a aj zotavení sa z traumy, ktorú mu činy Amber Heard spôsobili. Nech sa mu v živote darí.
Avšak na druhej strane dostal od života krutú príučku. Opustil svoju dlhoročnú krásnu partnerku Vanessu Paradis, s ktorou žil v partnerskom vzťahu bez škandálov. Verím, že to, ako a aj ich dvom deťom ublížil už dávno oľutoval. Dnes už manželka francúzkeho herca a režiséra Samuela Benchetrita za svojím expartnerom v tejto nezávidenia hodnej situácií stojí.
____________________
Oceňujem iniciatívu verejnosti, ktorá odsudzuje násilie nápachané na mužovi ženou odsudzuje a požaduje „rovnaký meter“ a aj trest.
To, že sa o domácom násilií začína nahlas hovoriť považujem za skvelý krok v smerovaní našej spoločnosti.
Hlavne v dobe, kedy sa glorifikácií toxického správania žien nevenuje žiadna pozornosť. Už dávnejšie som o tomto toxickom jave písala  TU
___________________
Pridávam sem aj link na dôležité telefonické kontakty:

Bezplatná nonstop linka pre ženy zažívajúce násilie  0800 212 212

Linka prokuratúry pre ohlásenie domáceho násilia 0800 300 700

Národná linka pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818

Polícia 158

Záchranná linka 112

Linka UPSVAR pre nahlásenie zneužívania soc. systému a zanedbávania starostlivosti o deti 0800 191 222

Linka detskej istoty 116 111

Linka pre hľadané deti 116 000

___________________________

zdroj: Zastavmenasilie.gov.sk

Samozrejme tento konkrétny prípad môže v budúcnosti dávať priestor a zámienku pre spochybňovanie výpovedí týraných žien. Alebo jednoducho si na tom zgustnú tí, ktorý sa automaticky vždy pri každej zmienke o násilí páchanom na žene postavia na stranu obvineného muža. Uplatňovanie prezumpcie neviny by som ešte pochopila, ale automatické stavanie sa na stranu muža „lebo ženy sú také a také…“ Pre to nebudem mať pochopenie nikdy. 

Z čias tvorenia: „You remember“

01.01.2023

Globálna Pandémia vírusového ochorenia Covid-19 zasiahla do životov nás všetkých. Stalo sa toho veľa…A ak existuje niekto, kto nebol jeden jediný deň bez svojho blízkeho tak má nesmierne šťastie a dúfam, že si to váži. Ale zase minimum ľudí zažije vo svojom živote niečo také ako my. Moderné technológie nám umožnili spolu komunikovať a všetko bolo tak super. [...]

Môj filmový rok 2022 v kine

31.12.2022

Tento rok som kino navštívila trikrát. The Batman (2022) Christopher Nolan „nastavil latku veľmi vysoko“ Trilógiou „Batman temný rytier“. Herecký výkon Roberta Pattinsona v hlavnej úlohe ma mimoriadne prekvapil a urobil na mňa dobrý dojem. Ocenila by som však viac vnútorných monológov Brucea Waynea a rozhodne by nebolo na škodu viac rozvinúť postavu a [...]

American Psycho-rozchodová scéna

26.12.2022

často a s radosťou rozprávam o jednom z mojich najobľúbenejších filmov-Americké psycho(2000) v hlavnej úlohe s Christianom Baleom. Dnes sa však zamerám na jednu scénu. Vopred upozorňujem na Spoiler. Rozchodová scéna YouTube Direkt A jeden z naikonickejších výrokov, ktoré vo filme zazneli „sorry you‚re just not terribly important to me“ Nebol súčasťou [...]

Pavel babiš

Pavel, alebo Babiš? Česi si zvolia nového prezidenta

27.01.2023 07:35

Volebné miestnosti budú otvorené od 14.00 do 22.00 h.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj chce ďalšie zbrane. Sú na rade stíhačky F-16?

27.01.2023 06:20, aktualizované: 06:37

Ukrajina žiada od Západu lietadlá F-16. Je to zatiaľ nemysliteľné, ale také to bolo pred časom aj s dodávkou HIMARS-ov a tankov.

ukrajina

Vojna vstupuje do rozhodujúcej fázy. Ukrajina do roka vyhrá, tvrdí analytik

27.01.2023 06:05

Západ posiela na bojisko moderné tanky a črtajú sa aj stíhačky. Obe strany konfliktu sa pripravujú na veľkú ofenzívu.

Mark Rutte

Rutte žiada sprísniť migračnú politiku: Schengen zlyháva, nemusí prežiť

27.01.2023 06:00

Holandský premiér Mark Rutte dúfa, že sa lídri EÚ na mimoriadnom summite vo februári dohodnú na prísnejšej migračnej politike.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 75133x
Priemerná čítanosť článkov: 2087x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy