Založ si blog

Toxicita stránok stránok „určeným ženám. „. .

O populárnosti sociálnych sietí nie je nutné sa rozpisovať. Existuje mnoho stránok, ktoré o sebe tvrdia, že sú primárne určené ženám. 

Ako napríklad: úprimná žena-FB úprimná žena-Instagram

La la la-Sladká ale psycho-FB  La la la-Instagram

Toxicitu spomínaných stránok som si všimla už dávnejšie. Väčšina ich príspevkov mi prídu povrchné a aj trápne. A to, prečo aj toxické vysvetlím v nasledujúcich riadkoch:

úprimná žena: Popis stránky hovorí jasne. Magazín pre ženy, ktoré milujú víno a humor.

 

Ja osobne patrím asi do skupiny nadpriemerne náročných konzumentov internetového humoru keďže druh humoru, ktorý produkuje táto stránka a jej podobné ma nedokáže pobaviť. Nie opakujem nie je to jediné voči čomu mám výhrady.

 

Celosvetový výskum z inštitútu pre závislosti hovorí jasne: ženy v súčastnosti konzumujú viac alkoholu ako predošlé generácie žien.

Alkoholizmus-Žalúdočné vredy, cirhoza pečene,cukrovka…Rozpad vzťahov strata zamestnania….Toto všetko dokáže spôsobiť závislosť na alkohole.

O tomto sa však na stránkach nedočítate. Ale príspevkov, ktoré vykresľujú všetkých mužov ako niečo podradné,hlúpe a nepotrebné nájdete mnoho.

 

 

Na muža netreba kričať mal by sa báť už od pohľadu…

Vystavovať niekoho 24/7 teroru a strachu…  -To rozhodne nie je v poriadku.

Na obrázku môže byť 1 osoba a text

Ked mám urobiť 99 vecí a neviem,ktorú skôr, tak mi z toho vždy logicky výjde…že si nalejem víno a zapnem seriál

Zaujímalo aký má zo seba pocit niekto kto toto vytvára. Ono je vo väčšine prípadov v rodinách kde sa nadmerne konzujmuje alkohol že rodičia nemajú záujem sa o svoje deti starať. Dať najesť deťom? Učiť sa s nimi? –Niééé hihi Otvorím si víno a pozriem si rodinné prípady.

Na obrázku môže byť 1 osoba a text, v ktorom sa píše „Ked' mám urobit 99 veci a neviem, ktorú skôr, tak mi z toho vždy logicky vyjde, ze... úprimná žena SK si nalejem víno a zapnem seriál...“

Plač je pre slabé ženy..silné ženy si dajú víno a idú nakupovať.

Riešenie svojich problémov „Utápaním v alkohole“ Je sebadeštruktívne a aj neefektívne.

Na obrázku môže byť jedna osoba alebo viacerí ľudia a text, v ktorom sa píše „Pláč je pre slabé ženy.. Silné ženy si daju víno a idú nakupovat uPRIMna žEna SK“

Vždy som mala jeden nepopulárny názor(mimochodom nikdy ma nezaujímalo či sú moje názory populárne). A to ten, že s moderným feminizmom sa v mnohom rozchádzam. Aj muži a aj ženy to majú v živote ťažké. Zoberme si napríklad fakt, koľkým mužom v detstve vštepovali, že „Plačú iba baby“, „Buď viac chlap“… A teraz sa to vštepuje aj ženám? A ako riešenie smútku sa im ponúka alkohol a konzum… Och áno, zúfalý  človek sa rovná najlepší zákazník. „Vitajte v Kapitalizme“.

A potom to skončí tým, že sa pije „ked vyhráme“-na radosť a a „ked prehráme“-od žiaľu.

Pokojne mi povedz,čo by som nemala robiť…urobím to dvakrát a budem sa pri tom fotiť.

Áno je strašná frajerina si vybaviť PéeNku a potom na sociálnu sieť vyfotiť na párty.Nejeden prípad kedy niekto vďaka tomuto prišiel o prácu.

Mladý šofér tak počas jazdy držal v jednej ruke telefón a v druhej bločky a očividne na krátky okamih nevenoval 100-percentnú pozornosť vedeniu vozidla. Navyše, fotku zverejnil na Instagrame, kde sa vysmial polícii a priložil aj smajlíky so vztýčeným prostredníkom.Polícia vzápätí mladíka informovala, že tento čin bude riešiť. Neskôr sľub dodržala a šofér dostal dodatočnú pokutu 40 eur.

alebo….

Šikana: Přivázali ho k židli, bití žáka si natočili mobilem

alebo…

Napríklad tieto fotografie ktoré obleteli svet.

 

Si krásna môžeš si vyberať-ja už som si vybrala.

Na obrázku môže byť 1 osoba a text, v ktorom sa píše „Si krásna, môžeš si vyberat... Úprimná žena SK Wine Wine Wine Wine Ja už som si vybrala...“

Poznám svoje limity nevenujem im síce pozornosť…ale viem o nich…

 

..to nie je naozaj vtipné je to smutné.Na obrázku môže byť 1 osoba a text,

Všimli ste si že vo filmoch vyháňajú diabla vždy len zo ženy?

Na obrázku môže byť 1 osoba a textOukej, čo sa týka kinematografie máš nedostatky. Avšak, čo čakať od niekoho, pre koho je vrcholom kultúrneho zážitku si pozrieť rodinné prípady prípadne nejakú „Stupídnu reality show“.

 

Toxické správanie sa nie je v poriadku. A rovnako nie je v poriadku ani romantizácia alkoholu nie je v poriadku. Nie, nie je v poriadku ak si toxická k svojmu okoliu a necítiš za to vinu. Príde ti to vtipné a ešte s hrdosťou zdieľaš takéto „skvosty„. Zoberme si príklad: Muž, ktorý sa po ceste z roboty zastaví v krčme na jedno pivo. Je hned považovaný za alkoholika, darebáka… Predstavte si že by sa stránka volala „úprimný muž“ a jej kontent by bol identický akurát s popisom v mužskom rode…Nie, nebagatelizujem fakt že aj muži dokážu byť závislími na alkohole.

Avšak málo sa hovorí o tom, že ženy čoraz viac začínajú konzumovať alkohol. A ešte sa to aj považuje za niečo cool. Ponúkať ako jediné riešenie svojich problémov alkohol a samozrejme merch stránky nie je v poriadku. Existujú aj ľudia ktorí do závislosti spadli, a chcú z nej von. Snažia sa. Dokáže sa niekto kto vytvára takýto obsah a vlastní eshop vcítiť do ich situácie? Ako dokáže zaspávať s pocitom že niekomu ponúka beznádej a demotivuje ho?Dokáže sa cítiť do situácií ktoré som rozpísala vyššie? Nie, nie som za to aby nastala celosvetová Prohibícia. Snažím sa len upozorniť na problém v spoločnosti. Aj ja si občas nalejem pohár vína. A potešia ma aj pekné topánky alebo kabelka. Avšak nevidím v tom zmysel života.  A nie, nie som mizogýnna.

Toxická a mizogýnna je stránka úprimná žena. že okrem vyššie spomenutého propaguje aj Rape Culture.
-Mami chcela si chlapčeka alebo dievčatko?
Chcela som len vybrať riad z umývačky….
Za vyslovenie podobného „vtipu“ dokáže verejnosť muža napomenúť nikto sa však nepozastavuje v prípade že ho zo seba vypustí žena.
nemám slov…

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218144x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy