Založ si blog

Spomienka na časy predpandemické-posledný film, na ktorom som pred vypuknutím pandémie bola v kine-Národní trída

Kto z nás tušil, že s vstupom do novej dekády dvadsiateho prvého storočia nás bude čakať toľko udalostí. Stalo sa…deje sa. A to ubehli ešte len dva necelé roky.

 

Ten čas tak nekompromisne ubieha. A „selfíčko“ z vlaku s respirátorom sa už bude čochvíľa považovať za „starú fotku“. Vždy som rada navštevovala kino. A dnes sa rozpíšem o filme, ktorý som v kine videla posledný pred vypuknutím celosvetovej pandémie Covid-19.

 

Národní třída

Rozhodne jeden z najlepších filmov ktoré v českej republike vznikli. žiaľ, nedocenený.
Začala by som tým, že výber hercov bol skvelý.

Hlavná postava ktorého prezývajú „Van Dame“ má vzhľadom daľeko od stereotypného zobrazovania „Sigma male“ v kinematografií. -Je to obyčajný chlap. Rovnako ako aj „Lucka“-pracovitá žena.

Mrzí ma že sa ich vzťah nenaplnil. Mal ju úprimne rád a dal by jej aj posledné (scéna s bankomatom).
Alebo fakt, že svojmu bratovi odcudzil to drahé auto len aby pomohol Lucke. Celé roky mu ho odcudziť mohol, aby zlepšil svoju životnú situáciu. Avšak nikdy tak neučinil.
Hlavná postava bol romantik…a nekorektný dobrák…rozhodne alturista.
Dokonale to bolo zobrazené v scénach, kde „Psycha“ Viedol k športu,dochvíľnosti,zodpovednosti, odrádzal ho od užívania drog a dokonca viedol k tomu, aby ženy nevnímal, len ako sexuálne objekty. „Van Damové“ monológy boli silné…Rovnako ako aj spomienky na detstvo a otca. A scéna, kde sa dozvedáme prečo má na aute tú „bouli“ ma dojala.
Rada by som vedela koľko krát počas filmu zaznela fráza „Vole“. Trúfam si odhadnúť že to bude trojciferné číslo.
Možno to niekto už spočítal…
A ako Lucka sama povedala :“Všichni mali h*vno“. A predsa sa dokázali úprimne tešiť zo svojich životov či spojiť pre dobrú vec.
Vo filme som videla aj trefnú kritiku systému v ktorom žijeme.
Jeden jednoduchý muž mal toľko odvahy, že sa dokázal postaviť developerovi.
A za pozornosť rozhodne stojí aj Van Damov monológ o tom, „Jak ti cpou“.
Či scéna na recepecií, kde sa k hlavnej postave prehnane sebavedomá slečna, ktorá sa pravdepodobne k svojej práci dostala protečne správa pohŕdavo, hoci on sa k nej správal slušne a úctivo.
Alebo ten „Fotogenický“ Starosta, ktorý chcel s ním chcel vyfotografovať iba, preto, aby v očiach verejnosti vyzeral ako „Ten dobrý“.
_____________________________
A aký film ste v kine videli vy, pred vypuknutím celosvetovej pandémie v kine vy?

Moje nepopulárne názory: Beyoncé

30.05.2022

O tvorbe rodáčky z Texasnkého Houstonu Beyoncé Knowles som nikdy nemala vysokú mienku. Dovolím si povedať, čo si úprimne myslím. Jej tvorba je veľmi preceňovaná a umelo pretláčaná. Alebo jednoducho – veľmi preceňovaná. Predsa len narodiť sa do rodiny úspešného manažéra a návrhárky kostýmov… …Lepšia štartovacia čiara do života… ______________ [...]

Prečo som neverila a nikdy by som neverila doktorovi, ktorý. . . .

09.05.2022

Počas pandémie nadmerné množstvo jedincov vyvíjalo enomrnú snahu zviditeľniť svoju osobu. Neverila som a neverím doktorovi, ktorý sa s arogantným výrazom na tvári a bez výčitiek pocvháli tým, že jeho finančnú situáciu zlepšuje prijímanie úplatkov od pacientov. Bez štipky hanby a empatie ešte dodať, že najčastejšie tie úplatky príjma práve od chudobných. V tomto [...]

O pomoci

02.05.2022

Bol štvrtok. A tie topánky „Zmasakrovali“ Moje chodidlá. Počas čakania na prechode som si zaumienila, že si na chvíľu „Uľavím“. Topánku som si bez použitia rúk na pár sekúnd vyzula. V tom ku mne zrýchlením tempom podišla staršia Pani. Podala mi pár náplastí. „Nech sa páči zoberte si, viem aký je to pocit“. Dvakrát som jej poďakovala. [...]

Peter Visolajský

Visolajský: Ministerstvo má predložiť ponuku na zvyšovanie platov lekárov do konca týždňa

04.07.2022 15:53

Ochotu podať výpoveď v polovici júna deklarovalo približne 3000 lekárov z nemocníc.

cyklistka, cyklista,

Cyklistka na priechode nezosadla z bicykla. Spôsobila nehodu

04.07.2022 14:57

Polícia apeluje aj na nemotorových účastníkov cestnej premávky, aby si na cestách dávali väčší pozor a rešpektovali príslušné dopravné značenie.

obete, covid

Celkovo 66 ľudí požiadalo o refundáciu za prevoz zosnulých na COVID-19

04.07.2022 14:32

Presná suma nie je vyčíslená, keďže veľa žiadateľov neuviedlo požadovanú sumu.

De Vries

Zadržali Poliaka podozrivého z vraždy reportéra De Vriesa

04.07.2022 14:21

Bližšie neidentifikovaný muž je podozrivý z toho, že riadil tých, ktorí vykonali vraždu holandského investigatívneho novinára.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 66338x
Priemerná čítanosť článkov: 2211x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy