Založ si blog

Moja najobľúbenejšia jarná vôňa-Miss Dior

Jar už pomaly končí a počasie je typické skôr pre Apríl. A v tomto ročnom období mám svoju obľúbenú vôňu-Parfém Miss Dior od francúzkej značky Dior. Táto mimoriadne príjemná a svieža vôňa sa vyrába od roku 1947 a viaže sa k nej zaujímavý príbeh. Samozrejme, že mi záleží na tom, aby som sa v niečom cítila komfortne, ale zároveň, čo sa týka parfémov dbám aj na to, aby môjmu okoliu vôňa nespôsobovala ťažkosti. A zatiaľ sa mi nestalo, že by táto vôňa niekomu vyslovene vadila.

Flakon vône je vyrobený zo skla a dizajn elegantný a praktický. Hrdlo zdobí mašľa z na dotyk veľmi príjemného materiálu s lesklým povrchom.

Zloženie parfému tvorí:

Hlava: mandarínka,broskyňa,marhuľa

Srdce: jazmín, kvetinové tóny, lesné jahody

Základ: Ambra, Pančuli a céder

___________

Zopár reklamných plagátov na parfém miss Dior z rôznych dekád minulého storočia:

„Vôňa Miss Dior sa zrodila za provensálskych večerov plných svetlušiek, keď zelený jazmín súznie s melódiou noci a zeme.“

Christian Dior pri uvádzaní prvého parfému jeho modného domu. Christian Dior sa vyjadril, že parfém je nevyhnutným doplnkom ženskej osobnosti a finálny dotyk k šatám z jeho dielne.

Názov Miss Dior bol poctou jeho sestre Catherine. Ktorú všetci oslovovali Miss Dior. Catherine zomrela ako 91.ročná v roku 2008. A po skončení druhej svetovej vojny sa venovala pestovaniu kvetín a prevádzkovaniu kvetinárstva v Paríži. „Záhradníčeniu“ vo vlastnej záhradke sa venovala až do svojej smrti. Vzťah medzi Christianom a Catherine bol aj napriek 12.ročnému vekovému rozdielu veľmi blízky.

Obaja súrodenci si boli oporou v dobrom aj v zlom. Catherine sa zúčastnila aj protinacistického odboja v organizácií F2. V roku 1944 bola s daľšími členmi zatknutá,mučená gestapom a napokon poslaná do koncentračného tábora Buchenwald v ktorom bola väznená a zomrela aj dcéra Talianského kráľa Princezná Mafalda Mária Savojská či mnohé ženy z Lidic.

 

Was It I Who Came Back Home?” On the Return of Catherine Dior and Other  Survivors of Ravensbrück ‹ Literary Hub

Na fotografií Catherine Dior.

 

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

ep, pr nepouzivat

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

17.07.2024 10:37, aktualizované: 11:25

Už v prvom kole získala 459 hlasov, potrebných na zvolenie bolo najmenej 321.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218132x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy