Založ si blog

Filmy ktoré považujem za nedocenené: štvrté proroctvo s Nicolasom Cageom

Film je bohatý na napätie a aj vizuálne efekty. V roku 1959 na základnej škole dostanú žiaci nakresliť „Ako podľa nich bude vyzerať svet o päťdesiat rokov neskôr“.Následne ich kresby budú umiestnené do časovej schránky, ktorá sa otvorí o päťdesiat rokov neskôr. Všetky deti sa pustia do vytvárania kresieb futuristického sveta okrem Lucindy. Lucindu desí šepot, ktorý počuje a na papier napíše rôzne čísla, avšak nestihne to…Chcela ešte niečo dopísať.
O 50.rokov neskôr sa časová schránka otvára a všetky deti si prezerajú kresby futuristického sveta aký si predstavovali deti pred 50.rokmi. Okrem Caleba, ktorému bol pridelený papier s číslami. Caleb žije so svojím otcom astrofyzikom Johnom, ktorý je stereotypným vedcom čo sa týka otázok kreacionizmu či akéhokoľvek duchovna. Johnovi pred pár rokmi tragicky zomrela manželka pri katastrofe a často myslí na to, že necítil, že je v ohrození. Caleba ľúbi a príkladne sa o neho stará. Johnovi sa napokon podarí rozlúštiť, čo znamenajú čísla na papieri. Sú to dátumy a súradnice miest  kde sa odohrali tragické udalosti a  počet obetí jednou z nich je aj požiar, pri ktorom zomrela jeho manželka.John sa počas dopravnej zápchy nachádza na mieste na ktorom sa má udiať daľšie neštastie. Stane sa….  Rozhodne sa vyhľadať Lucindu…  Tá však pred rokmi spáchala samovraždu a jediný, s kým sa dokáže spojiť je jej dcéra Diana a jej malá dcérka Abby. Ktorá mu oznámi že daľšia tragédia sa má udiať zajtra… Opäť sa tak stane. 
Diana Johnovi oznámi, že jej mama jej vždy vravela že posledný dátum je deň kedy Diana zomrie.
Začína sa mysteriozne pátranie a akcia.
A jediné čo z toho prezradím je, že John nájde dvere ktoré Lucinda v deň uzatvorenia časovej schránky vyškrabala daľšie čísla…
John sa dozvedá že katastrofa sa má týkať všetkých ľudí na planéte….
A Caleb a Abby ten ššpot ktorý pred 5.rokmi Lucinda počula, počujú tiež.
Tí, kotrí Bibliu čítali vedia ako film skončí. A film pracuje s mnohými náboženskými motívmy. A dalo by sa povedať že sa jedná tak trochu o niečo, čo by som nazvala „kresťanské scifi“?. A zoberme si fakt, ako sú populárne filmy natočené podľa historických udalostí alebo životopisné filmy… remake rôznych filmov. Mnohokrát vieme, ako film skončí a predsa si ho chceme pozrieť. Lebo nás zaujíma ako tvorcovia túto tému dokážu spracovať. A film štvrté proroctvo okrem napätia, mysteriozna dokáže zaujať aj efektami a kvalitným filmárskym zvukom.
Za veľké plus považujem aj to, že tvorcovia si dali záležať na podobnosti troch generácií žien. Lucinda,Diana a Abby.
Lara Robins si zahrala Abby a aj jej babičku Lucindu a s Rose Byrne ktorá hrá Dianu  sú si podobné hoci nie sú príbuzné.
Lara Robinson | Galerie - Z filmu | ČSFD.cz Abby
Knowing (2009) – Movie Reviews Simbasible  Lucinda
Knowing (8/10) Movie CLIP - Kidnapping (2009) HD - YouTube Diana
___________
Pozor spoiler!

V závere filmu považujem za peknú scénu, v ktorej John prichádza do domu svojho otca, ktorý je kňazom. A jeho otec  mu kľudným hlasom povie: „Toto nie je koniec,“ načo John odpovedá: „Ja viem.“ Následne sa začne objímať naraz so svojou matkou, otcom a sestrou.

Otázkou je či John uveril v existenciu života po smrti alebo ho utešuje myšlienka na to, že ľudstvu na novom mieste nie je koniec.

A možno oboje.

 

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Grécko Rodos požiare lesné ľudia evakuácia

Bulharsko pre lesné požiare volá o pomoc. Česko mu podalo pomocnú ruku, posiela vrtuľníky

17.07.2024 12:18

Úrady v Bulharsku vyhlásili pre požiare čiastočný stav núdze a evakuovali obyvateľov v dotknutých oblastiach.

Vorobjov

Bývalý policajt Vorobjov sa opäť postavil pred súd, tentokrát za korupciu

17.07.2024 12:15

V súčasnosti čelí obvineniu z korupcie, pričom podľa obžaloby prednesenej prokurátorom mal v máji 2018 prijať úplatok 2 000 eur od iného policajta.

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218153x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy