Založ si blog

Boris Filan to vystihol perfektne a úžasne to predniesol Ján Lazorík

Ak by za verejné vyjadrenie podpory prezidentského kandidáta alebo, čo i len vyjadrenie podpory kandidáta na starostu obce, ktorá má 900 obyvateľov vyhodili nejakú tetušku, ktorá pracuje na pošte alebo v potravinách a akokoľvek by som jej favorita nepovažovala za skvelého vadilo by mi to. A teraz by som písala o tom, že ak sa stotožnujete s obsahom petície tak vás prosím o online podpis. Každý má právo verejne sa vyjadriť. Nemusíme súhlasiť,môžeme si myslieť svoje a aj sa „zachechtať„. Je však dôležité akceptovať, že každý má právo na svoj vlastný názor na to, koho podporuje vo voľbách.

ALE je mi sakramentsky jedno že nejaký influencer/ka pôjde ročne len na tri dovolenky a nie na päť dovoleniek ročne. 

Všetci influenceri/ky dobre vedia, ako funguje reklamný priemysel. Obhajcovia hyperkonzumu,materializmu,voľného trhu,individualizmu….

 

Pripadám si ako vo filme idiocracy, že politici vo svojich statusoch riešia to, že nejaká korporácia zrušila spoluprácu s influencerom… Znova opakujem, všetci vedeli aký je reklamný priemysel. Jednoducho klient s vami dokáže ukončiť spoluprácu lebo sa mu nepáči vaše aktuálne prezentovanie… Vedeli ste o tom vtedy, považovali to za okay vtedy…A vy všetky samozvané etalóny hodnôt považujete za ideálny vzor pre Slovenské deti niekoho kto robil reklamu na Borovičku,automaty či žuvací tabak? Alkolizmus a gamblerstvo sú v príčinách rozvodov na vysokých priečkach.

 

Zopár mojich starších komentárov ktoré súvisia (niektoré menej) s touto témou

Predpovedal film Jonesovci budúcnosť?

Ako Rytmus naučil celú generáciu jedno slovíčko

Riešenie pre moderného človeka?

Toxicita stránok určeným ženám

O nechtiac odpočutom a ruži

Prvý a posledný blog k téme ktorou momentálne žije celé Slovensko-B. K

 

Boris Filan to vystihol perfektne. A perfektne to predniesol

dnes už nebohý slovenský pedagóg, etnológ, folklorista, zberateľ, spisovateľ, a botanik Ján Lazorík:

„Raz príde doba, keď sa vynoríme z tohoto šialenstva, ktoré nám teraz vzbĺklo v hlavách a budeme sa za seba strašne hanbiť. Budeme sa prepadať od hanby, keď si spomenieme, na čo sme sa pozerali, čo sme čítali a čo sme počúvali. Ako sme dovolili, aby nás pár šikovných zvrhlíkov dostalo k novinám, časopisom a televíziám, ktoré sú žumpa plná zvratkov a výkalov.

 

Nebudeme chápať, ako bolo možné profitovať na chorobách a nešťastí našich blížnych. Nebudeme schopní vysvetliť našim deťom a vnukom, ako sme to dopustili. Budeme sa snažiť nemyslieť na to, akých blbcov a hlupane sme to považovali za celebrity. Budeme sa hanbiť za dobu, keď boli denne na prvých stránkach nagelovaní pajáci a usmievavé opice, ktoré neznášali väčšie série orgazmov s tým istým partnerom. Budeme hovoriť, že na vine vtedy boli oni, akýsi neurčití oni, a tí budú medzi nami a budú ukazovať prstom na niekoho neexistujúceho.

Ale my sme spolupáchatelia tohoto hnusu, nie iba tí čo to píšu, vydávajú a vysielajú. My s nimi ochotne kolaborujeme tým, že to pozeráme, počúvame, čítame a kupujeme…“

Nie, nikomu by nespadla z hlavy koruna

16.05.2024

Ukazovanie prstom,hranie sa na detektívov,viac urážok a mnoho iného…Nikomu nespadne koruna z hlavy ak prizná, že jedinec v jeho názorovom/ideologickom spektre môže mať násilné/vraždené pohnútky. V „Mojom“, „Tvojom“, „Jeho“…“Ich“. Nemyslím si, že som jediná, kto si už dávnejšie prečítal hrozné veci ako tak od [...]

Otvorený list Nikitovi Slovákovi

15.05.2024

Píšem vám tieto riadky na tejto platforme. Nie, nemyslím si, že je to zbabelé a neférové. Všetko, čo sem napíšem, by som vám napísala aj pod váš príspevok na Facebooku pod svojím menom a s vlastnou fotografiou. Ale váš profil ste si nastavili tak, že vám vaše príspevky môžu komentovať len ľudia vo vašom zozname priateľov. Párkrát som zaregistrovala, že sa zvyknete [...]

Jedna planéta, dva svety a METGALA 2024

12.05.2024

V prvom rade by som chcela objasniť, čo to vlastne METGALA je. Je to jedna z najprestížnejších udalostí v svete „celebrít“. „Vstupné“ pre jednu osobu na toto podujatie je 75,000 dolárov. Finančné prostriedky z lístkov putujú na podporu inštitútu metropolitného múzea umenia. Toto podujatie ktoré sa koná každý rok je známe svojou [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:58

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Irán, Ebráhím Raísí

Zrútil sa vrtuľník s iránskym prezidentom, záchranári po ňom ďalej pátrajú

19.05.2024 16:04, aktualizované: 21:49

Vrtuľník viezol i ministra zahraničných vecí. Pátranie komplikuje zlé počasie a príchod noci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 197628x
Priemerná čítanosť článkov: 1797x

Autor blogu

Odkazy