Založ si blog

Ako Rytmus naučil celú jednu generáciu nové slovíčko

Nie, Rytmus a jeho tvorba nie sú žiadnou nekritizovateľnou modlou. Ešte v časoch kedy vydal pieseň „Zlatokopky“ Po internete koloval dlhší text „100 vecí, v ktorých si Rytmus defekoval do svojej ústnej dutiny“.(Áno, v skutočnosti ten nadpis obsahoval isté expresívne výrazy).A to, že existuje hudba, ktorá „Nie je mojou šálkou čaju“nie je niečo, čomu chcem dnes venovať svoju pozornosť. Rytmus naučil celú generáciu slovo „Zlatokopka“. Nebyť Rytmusovej skladby tak by si v roku 2023 pod pojmom Zlatokopka väčšina predstavila ženu s krompáčom v ruke ktorá ťaží zlato alebo kontrolorku tvrdosti zlatých tehličiek v zlievarni kopaním do zlatej tehličky.

Ale zlatokopkou pomenujú aj ženu, ktorej muž v kaviarni zaplatí kávu na stretnutí. ženu,ktorá pracuje ale sa nechce so svojím partnerom pretekať v pracovných úspechoch. Jednoducho má prácu ktorá ju uživí,baví ju a svojho partnera vníma ako bytosť ktorú ľúbi a nie ako súpera. A rovnako aj on ju. Ale prívlastokom „zlatokopka“ dokážu pomenovať hocikoho…

Nedávno som v kaviarni začula rozhovor dvoch mladých mužov. Ako jeden druhému vravel: “ Už s ňou nikam nepôjdem ani odpisovať jej nebudem, trikrát som tu s ňou bol, a trikrát som jej zaplatil kávu sa chce odo mňa vydržiavať,nech na to zabudne“.

Očami som prešla nápojový lístok, a najdrahšia káva v podniku stála 3,80e.Mladý muž to vravel tonom, ako keby od neho požadovala po treťej schôdzke prepísanie jeho auta na ňu,diamantový náhrdelník a jachtu v Monaku. Toľko hnevu za 11,40e.ľudský mozog je fenomén. ľudský mozog je fenomén. striatum, pre-frontálny kortex a limbický systém sú kľúčové centrá spojené so zvedavosťou a motiváciou. Napríklad motiváciou a zvedavosťou niekoho bližšie spoznávať. Ale zrejme mozog dotyčného funguje len ako kalkulačka ktorá dokáže zvládnuť jednoduchý príklad.A vlastne je aj lepšie že s dotyčnou nemá v pláne sa viac spoznávať prípadne začať vzťah. Je vysoko pravdepodobné že by jej neskôr vyčítal že u neho na návšteve spláchla na toalete. A ak by spolu neskôr splodili potomstvo jej vyčítal že nastúpila na materskú dovolenku a nechodí do zamestnania.

_______A daľšie príbehy ktoré píše sám život….

Táto pieseň je o mojej bývalej: A on nahádzal do Jukeboxu vyššiu sumu peňazí v minciach nech dlho zasebou hrajú Zlatokopky od Rytmusa. Zdvihol pohár s vodkou a nahlas povedal: „Toto je o mojej bývalej“!.

Chodili spolu dva mesiace. A poznala som ich oboch. Ona ešte študovala a on už pracoval. Zvykol ju „hodiť do školy“ alebo išli spolu na jeho aute do potravín. Nakúpili v potravinách a potom išli k raz k nej a raz k nemu a pri pozeraní televízie spolu jedli. Ona vtedy nemala príjem. Rozišli sa a ona pracuje a žije si vlastný život. Chcela ísť do tesca kúpiť čipsy a kolu k telke nie z butiku GUCCI do butiku LOUIS VUITTON trikrát za týždeň. Ale je Zlatokopka…

_____________

Daj si pozor na zlatokopky: Vravel krátko po rozpadnutí trojročného vzťahu svojmu kamarátovi. A vravel ako je finančne náročné byť vo vzťahu. Vravel ako jej na Vianoce kúpil strieborné náušnice, ako išli na výročie do reštaurácie a on tam nechal tridsať eur. A pritom on sám sa zvykol sťažovať nato, ako po Vianociach pribral, a že sa nemestí do tej mikiny ktorú mu „kočka“ kúpila na Vianoce. Používal parfém ktorý pekne voňal…ale nevedel ako sa volá…“to mi tá moja kúpila na narodeniny neviem“.

Dával „rady“ kamarátovi o tom, ako „žena ťa finančne zruinuje“…“ženy sú zlatokopky“. Obaja počas celého vzťahu bývali zvlášť so svojimi rodičmi a nemali žiadne výdavky na domácnosť. Jeden druhému kupovali darčeky… ale „ona je zlatokopka“.

V nákupnom centre sa nachádza zlatníctvo.Steny sú priehľadné…A vo vnútri spolu žena a muž v strednom veku. Okolo prechádzajú dvaja mladý muži a pozerajú sa smerom do klenotníctva. žena aj muž v zlatníctve vyzerajú štastne a ona mu ukazuje na nejaký šperk vo vítríne. „jáj zlatokopka“ utrúsi jeden z nich a druhý sa na tom zasmeje. čiže v „ich svete“ ak žene kúpi muž nejaký šperk..tak ona je Zlatokopka…

 

V autobuse ma poprosila tehotná žena či by som jej uvoľnil miesto. Povedal som jej že mala dať chlapovi ktorý má auto.

Vtip z internetu ktorý nie je vtipný. Mala dať chlapovi ktorý má auto…Ak by vystupovala z auta ktoré šoféruje muž, bola by zlatokopka. A čo ak jej partner to auto má, ale je v práci? A čo ak môže byť niekto skvelý muž aj ked auto nemá? čo ak niekto má auto, ale je mizerný človek ktorý by bol aj mizerným otcom? A mestskú dopravu využívajú aj milionári Roger Waters a Keanu Reeves.

 

zdroj obrázku: emefka.sk

Kúpim si také a také auto! na to baby letia!  A zároveň všetky ženy sú zlatokopky! 

bmw first owner meme|TikTok Search

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

01.12.2023

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%). Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify [...]

Môj rok 2023 so Spotify Interpreti, hudobné žánre a podcasty

30.11.2023

Tak ako každý rok, sa používateľom digitálnej hudobnej služby Spotify koncom Novembra naskytne možnosť si prezrieť súhrn toho, čo najčastejšie v roku 2023 počúvali vrátane podcastov. Päticu mojich najpočúvanejších interpretov tvoria: 1.)Mareux-Vlastným menom Aryan Ashtiani ktorého tvorba zahrňa žánre ako darkwave,gothic rock s prvkami elektronickej hudby. Milujem album [...]

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

28.11.2023

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto [...]

kontrola hranice maďarsko Čuňovo

Kontroly na hraniciach s Maďarskom sa predĺžia

06.12.2023 15:37

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok hovorí, že na samite v Bruseli nenašli odpoveď na to, dokedy tieto kontroly majú trvať.

Václav Klaus

Klaus: Ja si tú injekciu určite nedám. Exprezident opisuje priebeh covidu

06.12.2023 15:21

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Diktátor Kim prosí ženy, aby rodili viac detí. Pri prejave sa rozplakal

06.12.2023 14:45

Diktátor Kim Čong-un sa počas prejavu k ženám rozplakal. Prosil ich aby mu pomohli s nízkou pôrodnosťou jeho krajiny a zastavili jej pokles.

EK, Európska komisia, Brusel, EÚ

Neziskovky sa chcú pre kroky vlády obrátiť na eurokomisiu. Spisujú petíciu za zachovanie ÚŠP

06.12.2023 14:29

Petíciu za zachovanie špeciálnej prokuratúry podpísal ako prvý symbolicky otec zavraždeného Jána Kuciaka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138526x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy