Založ si blog

Doba polockdownová

Pamätáme si to. Pamätáme si, ako niekto nadával na celý svet, že s kamarátmi si musí vypiť doma. Že nemôže ísť do kina, hoci na všetky nové filmy si vždy rád počká až, kým budú online a zadarmo na internete. Nie, nie som typ človeka, pre ktorého je charakteristická vysoká frekvenovanosť v baroch. Ale citím s niekým pre koho je prevádzkovanie takéhoto podniku živobytím a takmer alebo oň prišiel, lebo mu štát prikázal na určitú dobu obmedziť chod jeho prevádzky. Kým sa niekto sťažoval, že nemôže ísť na pivo niekto v čase lockdownu zažíval domáce násilefyzické,psychické alebo oboje. Týrané ženy, muži, deti…Pod jednou strechou s tyranom bez šance odísť. koľkí si aspoň na chvíľu začali uvedomovať, ako ten čas letí…a aký je vzácny.

Priznávam, že som si spočiatku naivne robila ilúzie o tom, ako si veľa vecí uvedomia. Ako budú pre mnohých všetky tie chvíľe ešte vzácnejšie.

Nestalo sa tak…

„A mne sa nechce“…  „Počkám si ked to bude online“…. „vyriešme to cez telefon hoci nám nič nebráni sa stretnúť osobne“….

Počuli ste to aj vy od niekoho, kto v čase „lockdownov“ vravel opak? .

Nie, nikomu by nespadla z hlavy koruna

16.05.2024

Ukazovanie prstom,hranie sa na detektívov,viac urážok a mnoho iného…Nikomu nespadne koruna z hlavy ak prizná, že jedinec v jeho názorovom/ideologickom spektre môže mať násilné/vraždené pohnútky. V „Mojom“, „Tvojom“, „Jeho“…“Ich“. Nemyslím si, že som jediná, kto si už dávnejšie prečítal hrozné veci ako tak od [...]

Otvorený list Nikitovi Slovákovi

15.05.2024

Píšem vám tieto riadky na tejto platforme. Nie, nemyslím si, že je to zbabelé a neférové. Všetko, čo sem napíšem, by som vám napísala aj pod váš príspevok na Facebooku pod svojím menom a s vlastnou fotografiou. Ale váš profil ste si nastavili tak, že vám vaše príspevky môžu komentovať len ľudia vo vašom zozname priateľov. Párkrát som zaregistrovala, že sa zvyknete [...]

Jedna planéta, dva svety a METGALA 2024

12.05.2024

V prvom rade by som chcela objasniť, čo to vlastne METGALA je. Je to jedna z najprestížnejších udalostí v svete „celebrít“. „Vstupné“ pre jednu osobu na toto podujatie je 75,000 dolárov. Finančné prostriedky z lístkov putujú na podporu inštitútu metropolitného múzea umenia. Toto podujatie ktoré sa koná každý rok je známe svojou [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:40

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Irán, Ebráhím Raísí

V Iráne zrejme havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov, pátrajú po ňom už hodiny

19.05.2024 16:04, aktualizované: 20:40

Spolu s prezidentom Raísím cestoval vo formácii troch vrtuľníkov aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 197614x
Priemerná čítanosť článkov: 1796x

Autor blogu

Odkazy