Založ si blog

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%).

Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify prvenstvo patrí Mareuxovi a na youtube konkrétne skladbe „Perfect girl“ ktorá je perfektnou a jedinečnou cover verziou od The Cure. Druhé miesto Death Grips-Hacker. Popravde až dnes som sa dozvedela že hudobná tvorba tohto tria spadá pod žáner „experimentárny hip-hop“. Fakt by ma to nikdy nenapadlo tam zaradiť. Tretie miesto Mareux-Lovers from the past. štvrté miesto Berlin Manson-Existuje niekto s menom Walter Disney?. Hudobnú tvorbu Košicko-Bratislavského dua Berlin Manson považujem za jedno z toho najlepšieho, čo vzniklo v 21.storočí na Slovensku. Spievať o vesmírnej lodi a Depeche Mode do tonov syntetizátorov…..znie to skvelo ako aj mnohé iné ich skladby. Piate miesto: Scratch Massive-Nuit de mes reves. Francúzky synthwave projekt ktorý roky patrí medzi mojich favoritov. A napokon mi „Youtube“ vytvoril aj obal albumu pre môj rok 2023. Aplikácia počas vytvárania komentovala isté vizuálne prvky ako písmo slovami:“Vyberá sa ostré hranaté písmo,ktoré sa hodí k energickosti vašej hudby“. Priraduje sa obrázok k vašim najčastejším hudobným náladám: Smutnej a dramatickej.

Systém zvolil fotografiu nejakej budovy vyfotenú z vlaku počas jesenného rána? Fotografiu pravdepodobne vytvorila umelé inteligencia.

 

Môj zvláštny vzťah k albumu „Songs of faith and devotion“

18.02.2024

Ak sa laika opýtate nech vám povie názov piesne od Depeche Mode na 99% vám odpovie „Enjoy the silence“ alebo „Persona Jesus“. Obe sú z albumu Violator(1990). S albumom prišlo mimoriadne úspešné „World Violator tour“ a podľa odhadov sa dokopy všetkých koncertov v Európe,Ázii, a severnej Amerike zúčastnilo cez 1,2milióna ľudí. A potom… [...]

Verejná výzva na dodržiavanie Zákonníka práce vo firme Dell s. r. o.

13.02.2024

´O tom, ako firma Dell s.r.o poľuje na odborárov rozpráva vo videu jeden z odborárov ktorého vyhadzujú-Michal Gábriš Americká firma Dell s.r.o porušuje platný pracovný zákon na Slovensku. Je neprípustné aby porušovanie zákona a práv zamestnancov boli ignorované. ,, Svoju podporu pre prepustených odborárov môžete vyjadriť svojím podpisom tejto petície

Andrej, stĺp a diskusie na internete

15.01.2024

Stalo sa,prečítala som si o tom a zaujala postoj. Nepociťujem potrebu písať o všetkom, čo ma hnevá. A nemyslela som si, že by som napísala niečo nové. Lebo vyjadril sa už takmer každý…Ale, ako som si prečítala diskusiu na internete prečítala diskusiu, v ktorej jeden Pán bez jedného jediného vulgarizmu vyjadril pohoršenie nad tým, že predseda Slovenskej národnej [...]

kandidáti

Top 5 priorít kandidátov na prezidenta. Kto chce miesto eura korunu a kto odísť z WHO? Predstavy favoritov sa líšia

27.02.2024 00:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Ľudskoprávne organizácie: Izrael naďalej blokuje humanitárnu pomoc do Gazy

26.02.2024 21:07, aktualizované: 21:59

Izrael páchanie genocídy v Gaze dôrazne popiera.

Robert Fico, Emmanuel Macron

Macron: Nie je zhoda na vyslaní vojakov na Ukrajinu, vylúčiť však nemožno nič. Fico: V Paríži bola bojová atmosféra

26.02.2024 20:48, aktualizované: 23:25

Podporu približne 15 krajín získal český plán nákupu munície v zahraničí, Macron ohlásil vznik raketovej koalície pre rakety stredného a dlhého doletu.

Eurofighter Typhoon so strelami Taurus

733. deň: Scholz: Strely doletia až do Moskvy, nezapojíme sa do vojny. Nemecko zatiaľ nepošle špičkové strely Taurus

26.02.2024 19:35, aktualizované: 23:12

Prezident Zelenskyj očakáva, že Rusko spustí novú ofenzívu v máji alebo v lete. Ukrajina má svoje vlastné bojové plány.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 165229x
Priemerná čítanosť článkov: 1816x

Autor blogu

Odkazy