Založ si blog

Videné v kine: Tretí Poirot od Kennetha Branagha „Prízraky v Benátkach“

Kenneth Branagh je výnimočným talentom v oblasti filmu. či už ako scenárista, režiséra a herca sú obdivuhodné . Vďaka svojmu neustálemu úsiliu,kreativite a tvrdej práci bol viackrát nominovaný na rôzne prestížne ocenenia a mnohé z nich získal. Kenneth sa už tretí krát ujal režisérskej stoličky a zároveň stvárnenia hlavnej úlohy v celovečernom filme na motívy románov z pera Agathy Christie o Herculovi Poirotovi. Po vražde v Orient Exprese (2017),smrti na Níle (2022) prichádzajú „Prízraky v Benátkach“.A, hoci ja osobne si vždy keď sa povie Hercule Poirot predstavím Davida Sucheta vdzávam Kennethovím verziám hold.

___

Rok 1947 Benátky. Poirot počas svôjho života bol svedkom mnohého zla spáchaného človekom. Dve svetové vojny či prípady, s ktorými sa stretával v práci ako detektív.

Vojna skončila pred dvoma rokmi a rany na duši majú viacerí. Poirota navštívi jeho stará známa- Ariadna Oliver spisovateľka, ktorej inšpiráciou pre písanie jej kníh je práca a talent Poirota. Porosí ho, aby s ňou navštívil seansu na jednom mieste a pomohol jej odhaliť podvod. A spoločne sa vydávajú do strašidelného paláca opradeného legendou o deťoch, ktoré počas morovej epidémie nechal zdravotný personál umrieť od hladu. Patriaceho opernej speváčke Roweny Drake, je to presne rok, čo jej dcéra spáchala samovraždu skokom z balkóna…Avšak niektoré indície naznačajú to, že nemuselo ísť o samovraždu. Po seanse prichádza prvá vražda a podozrivý je každý….A zamotané vyšetrovanie s prvkami horroru sa začína.

___

oproti predošlým dvom počinom bol rozpočet na sfilmovanie nižší. Avšak finálny výsledok je tak skvelý, že ho považujem za zatiaľ najlepšieho „Poirota“ Ktorého sa Kenneth Branagh ujal. Moje hodnotenie 5/5

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

01.12.2023

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%). Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify [...]

Môj rok 2023 so Spotify Interpreti, hudobné žánre a podcasty

30.11.2023

Tak ako každý rok, sa používateľom digitálnej hudobnej služby Spotify koncom Novembra naskytne možnosť si prezrieť súhrn toho, čo najčastejšie v roku 2023 počúvali vrátane podcastov. Päticu mojich najpočúvanejších interpretov tvoria: 1.)Mareux-Vlastným menom Aryan Ashtiani ktorého tvorba zahrňa žánre ako darkwave,gothic rock s prvkami elektronickej hudby. Milujem album [...]

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

28.11.2023

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto [...]

cvičenie

Švédsko, čakajúce na vstup do NATO, podpísalo obrannú dohodu s USA

06.12.2023 14:10

Švédsko a Spojené štáty podpísali v utorok obrannú dohodu, ktorá umožní USA prístup na všetky vojenské základne v tejto škandinávskej krajine.

vagnerovci srbsko

Žiadne schvaľovanie vojnových zločinov. Český súd opätovne potrestal muža s nášivkou vagnerovcov

06.12.2023 13:44

Mužovi, ktorý sa na jar objavil na protivládnej demonštrácii v Prahe s nášivkou Vagnerovej skupiny na bunde a georgijevskou stužkou.

Daniel Lipšic

Úrad špeciálnej prokuratúry sa má zrušiť. Jeho právomoci sa vrátia krajským prokuratúram

06.12.2023 13:18, aktualizované: 13:41

Kabinet zároveň odsúhlasil, aby sa legislatívna zmena prerokovala v skrátenom legislatívnom konaní.

polícia, slovenskí policajti, Slovinsko

Ochrana pre oznamovateľov by sa viac nemala poskytovať policajtom, rozhodla vláda

06.12.2023 12:46, aktualizované: 13:04

Ochrana pre oznamovateľov závažnej protispoločenskej činnosti by sa viac nemala poskytovať príslušníkom Policajného zboru. Vyplýva to z novely zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti, ktorú v stredu schválila vláda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138510x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy