Založ si blog

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto reagovať.

1.) Na sociálnej sieti uverejňujú nahé fotografie svojich detí. Dieťa má právo na ochranu svojej intímnej sféry a aj právo na svoju dôstojnosť. A okrem iného, na internete stiehne mnoho pedofilov.

2.)Svoje deti nosia do zafajčenej kaviarne, kde s nimi strávia aj dve hodiny Aj pasívne fajčenie škodí. Zvyčajne ženám začnú smrdieť cigarety ešte v čase kedy ani nevedia, že sú tehotné. Dokonca im môžu začať prekážať aj ich obľúbené vône. Zvýšená citlivosť čuchu z dôvodu aby dokázala rozoznať čo je nebezpečné pre zdravie dieťaťa a ochránila ho.

3.) Primárnu časť stravy ich potomstva tvoria čipsy, jedlo z mcdonalds a polotovary Správne stravovanie dieťaťa je dôležité. Spomínaný druh potravín však obsahuje vysoké množstvo Cukru, tukov a soli.Nenarážam na ženy, ktoré nemajú dostatočné financie na zdravé stravovanie. Narážam na tie, pre ktoré je kúpiť jedno jabĺčko, očistiť ho, nakrájať a naservírovať svojmu dieťaťu niečo nepohodlné…Kúpiť balík čispsov maximálne ho otvoriť a podať, aby sa mohla venovať scrollovaniu na telefóne.

4.)Na sociálnych sieťiach verejne prepierajú rozchod s partnerom. A detailne…je možné, že sa vyskytnú aj rôzne injektíva…Uvedomte si že vaše dieťa si toto všetko v budúcnosti môže prečítať. A nečudujte sa potom, že o tom niekto klebetí…Prepierate to pred ľudmi na internete a nie každý kto je s vami priateľ na sociálnej sieti je priateľom aj v skutočnom svete.
5.)Svoje dieťa zoberú na ihrisko a cca hodinu telefonujú alebo sa hrajú s telefonom a neskontrolujú kde sa ich dieťa nachádza.Vaše dieťa sa môže zraniť, niekto ho uniesť a to nevravím o tom, že vám unikajú momenty strávené s vaším dieťaťom. Vy tieto vzácne chvíle premrháte na veci ktoré z internetu neutečú a vaše kamarátky ktoré budete aj tak potom dve hodiny v kaviarni ohovárať.
6.)Svoje dieťa držia doma zavreté a izolované- Dieťa musí postupne spoznávať svet okolo seba. A okrem iného, si musí vybudovať aj imunitu. Kritizovala som protipandemické opatrenie- Keď uzavreli detské ihriská.
7.)Hlúpe a nemiestne vtipy o materstve a spomínanie na „super bezdetné časy“- Nie, život nekončí narodením dieťaťa. Nie, ja vás nechcem doma držať na reťazi. Ale nechávať každý víkend svoje dieťa s opatrovateľkou a flákať sa v baroch a kluboch…Vám vaše dieťa nechýba? Potom sa nečudujte, keď vyrastie odsťahuje sa ďaleko od vás a na Sviatky vám maximálne pošle domov pohľadnicu.
Skvelé bezdetné časy- Mnohé z vás toto dokážu verejne napísať aj na sociálnu sieť. Znova pripomínam, že dieťa si bude v budúcnosti tieto slová prečítať…Ako by ste sa cítili vy, keby si prečítate niečo také? Že, ako bolo vašej mame super predtým, ako ste sa narodili? Že vám to doslova podprahovo vyčíta?.
Aký je rozdiel medzi materskou dovolenkou a klasickou dovolenkou?
-Asi taký ako medzi klasickým parkom a Jurským Parkom….hihi si strašne vtipná….
Materstvo a útek pred dinosaurami je presne to isté…
(myslené ironicky)

Môj zvláštny vzťah k albumu „Songs of faith and devotion“

18.02.2024

Ak sa laika opýtate nech vám povie názov piesne od Depeche Mode na 99% vám odpovie „Enjoy the silence“ alebo „Persona Jesus“. Obe sú z albumu Violator(1990). S albumom prišlo mimoriadne úspešné „World Violator tour“ a podľa odhadov sa dokopy všetkých koncertov v Európe,Ázii, a severnej Amerike zúčastnilo cez 1,2milióna ľudí. A potom… [...]

Verejná výzva na dodržiavanie Zákonníka práce vo firme Dell s. r. o.

13.02.2024

´O tom, ako firma Dell s.r.o poľuje na odborárov rozpráva vo videu jeden z odborárov ktorého vyhadzujú-Michal Gábriš Americká firma Dell s.r.o porušuje platný pracovný zákon na Slovensku. Je neprípustné aby porušovanie zákona a práv zamestnancov boli ignorované. ,, Svoju podporu pre prepustených odborárov môžete vyjadriť svojím podpisom tejto petície

Andrej, stĺp a diskusie na internete

15.01.2024

Stalo sa,prečítala som si o tom a zaujala postoj. Nepociťujem potrebu písať o všetkom, čo ma hnevá. A nemyslela som si, že by som napísala niečo nové. Lebo vyjadril sa už takmer každý…Ale, ako som si prečítala diskusiu na internete prečítala diskusiu, v ktorej jeden Pán bez jedného jediného vulgarizmu vyjadril pohoršenie nad tým, že predseda Slovenskej národnej [...]

kandidáti

Top 5 priorít kandidátov na prezidenta. Kto chce miesto eura korunu a kto odísť z WHO? Predstavy favoritov sa líšia

27.02.2024 00:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Ľudskoprávne organizácie: Izrael naďalej blokuje humanitárnu pomoc do Gazy

26.02.2024 21:07, aktualizované: 21:59

Izrael páchanie genocídy v Gaze dôrazne popiera.

Robert Fico, Emmanuel Macron

Macron: Nie je zhoda na vyslaní vojakov na Ukrajinu, vylúčiť však nemožno nič. Fico: V Paríži bola bojová atmosféra

26.02.2024 20:48, aktualizované: 23:25

Podporu približne 15 krajín získal český plán nákupu munície v zahraničí, Macron ohlásil vznik raketovej koalície pre rakety stredného a dlhého doletu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 165255x
Priemerná čítanosť článkov: 1816x

Autor blogu

Odkazy