Založ si blog

Prečo nepodpíšem petíciu za odstúpenie/odvolanie dekana právnickej fakulty Eduarda Burdu

Tieto riadky píšem z pozície Ženy, ktorá sa narodila ako žena a, sa cíti sa so svojou identitou dobre a komfortne. Ženy, ktorá považuje za zmysel svojho života manželstvo s mužom a priviesť na svet potomstvo. A ak by sa rovno hneď zajtra uzákonili  registrované partnerstvá aj pre homosexuálne páry by nijako nemalo vplyv na moje rozhodnutia v živote. Nie,túžba byť milujúcou manželkou a matkou a chcieť, aby sa „Teplí brali“ Nie je niečo, čo je nezlučiteľné.Ale online petíciu za odstúpenie/odvolanie Dekana právnickej fakulty UK Komenského Eduarda Burdu nepodpíšem, lebo:
-Autor naliehavo nevyzýva k zváženiu odstúpenia z funkcie na základe obťažovania či iného násilného činu spáchaného dekanom.
-dekan nehlása „treba homosexuálov zlikvidovať“
-Zúčastnenie sa  esejistickej súťaže sv. Tomáša Morusa nie je povinné
-Víťazná esej by sa nepredkladala ako návrh zákona do parlamentu.
-Na Vykonávanie  profesie právničky/právnika je toho  potrebného viac.Je dôležitá  húževnatosť a odvaha. Dôležitá je znalosť práva, analytické myslenie a schopnosť efektívne prezentovať argumenty.
V reálnom živote a na súdoch je dôležité, aby právničky/právnici boli schopní predložiť presvedčivé a argumentačne  dôkazy na podporu svojich stanovísk. Musia sa riadiť právnymi predpismi, etickými normami a záväzkami voči spravodlivosti a princípom právneho systému. 
Úspešní právnici si budujú svoju reputáciu na základe kvalitných argumentov, právnej zručnosti a schopnosti vyjadriť sa jasne a presvedčivo.
Stručne- Niekto príde s niečím, načo mám iný názor…on/ona napíše esej. A ja napíšem esej v ktorej mu/jej budem oponovať. Argumenty,argumenty argumenty. ich silu netreba podceňovať…a toto platí pre obe strany…aj pre stranu tretiu…stranu štvrtú…stranu piatu…
_________
Táto snaha o „cancelnutie“ Môže byť vodou na mlyn radikalizácie mladých ľudí. Môže sa stať, že si niekto založí vlastnú vlastnú súkromnú univerzitu, kde bude prijateľný len jeden jediný názor. Nechcem naozaj na nikoho ukazovať prstom. Je to ako, keď nejakého politika nezavoláme do nejakej relácie, kde by oproti nemu sedel jeho oponent..či už iný politik alebo moderátor. Ktorý by ho upozornil, že klame. A tak si vytvorí vlastnú platformu kde toho politika „bude spovedať“ Osoba, ktorá je s ním na jednej kandidatáke do parlamentu. Bude mu na všetko pritakávať. Kým, v nejakom mainstreamovom médiu môže byť konfrontovaný.
A toto sa nám už v praxi osvedčilo. Nie to, že kandidát jednej politickej strany „spovedátoho druhého. Ale aj to, že ak pustili niekoho do maistreamu tak sa zhovadil alebo prejavil ako chrapúň.Alebo rovno oboje 🙂
Neštastný dátum: Hoci súťaž bola vyhlásená už dávnejšie, Facebooková stránka fakulty ju uverejnila 12.10. Rok po spáchaní ohavného činu cieľene zameraného na lgbt komunitu.
Občas sa takéto veci prihodia, mohlo ísť naozaj len o neštastnú náhodu nie, naozaj to nie je štastné načasovanie a rovnako si myslím, že to nie je ani dôvod prečo by mal byť niekto cancelnutý.

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

01.12.2023

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%). Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify [...]

Môj rok 2023 so Spotify Interpreti, hudobné žánre a podcasty

30.11.2023

Tak ako každý rok, sa používateľom digitálnej hudobnej služby Spotify koncom Novembra naskytne možnosť si prezrieť súhrn toho, čo najčastejšie v roku 2023 počúvali vrátane podcastov. Päticu mojich najpočúvanejších interpretov tvoria: 1.)Mareux-Vlastným menom Aryan Ashtiani ktorého tvorba zahrňa žánre ako darkwave,gothic rock s prvkami elektronickej hudby. Milujem album [...]

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

28.11.2023

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto [...]

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Diktátor Kim prosí ženy, aby rodili viac detí. Pri prejave sa rozplakal

06.12.2023 14:45

Diktátor Kim Čong-un sa počas prejavu k ženám rozplakal. Prosil ich aby mu pomohli s nízkou pôrodnosťou jeho krajiny a zastavili jej pokles.

EK, Európska komisia, Brusel, EÚ

Neziskovky sa chcú pre kroky vlády obrátiť na eurokomisiu. Spisujú petíciu za zachovanie ÚŠP

06.12.2023 14:29

Petíciu za zachovanie špeciálnej prokuratúry podpísal ako prvý symbolicky otec zavraždeného Jána Kuciaka.

cvičenie

Švédsko, čakajúce na vstup do NATO, podpísalo obrannú dohodu s USA

06.12.2023 14:10

Švédsko a Spojené štáty podpísali v utorok obrannú dohodu, ktorá umožní USA prístup na všetky vojenské základne v tejto škandinávskej krajine.

vagnerovci srbsko

Žiadne schvaľovanie vojnových zločinov. Český súd opätovne potrestal muža s nášivkou vagnerovcov

06.12.2023 13:44

Mužovi, ktorý sa na jar objavil na protivládnej demonštrácii v Prahe s nášivkou Vagnerovej skupiny na bunde a georgijevskou stužkou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138517x
Priemerná čítanosť článkov: 1897x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy