Založ si blog

Teroristický štát Azerbadžan pácha genocídu na arménskom ľude

Je našou povinnosťou pomenovať nie len zločiny, ale aj ich páchateľov. Nie, toto nie sú zábery z natáčania historického filmu o arménskej genocíde ktorá sa udiala v rokoch 1915-1918.( Zločiny ktoré dokonca aj Joe Biden pomenoval genocídou a pobúril Turecko.)

Ale zábery z roku 2023. zdroj fotografie:facebook.com/spravyzkarabachuzarcachu

štát Arménsko je malý dvojapolmilionový národ s bohatou historiou a kultúrou na ktorom je znova páchaná genocída. Azerbajžan ktorý má desaťmilonov obyvateľov je podporovaný Tureckom ktoré je členom transatlantického spoločenstva. Druhá vojna o Náhorný Karabach v roku 2020 začala agresiou zo strany Azerbajdžanu. Avšak aj napriek tomu, sa tento rok konkrétne 30.Apríla v Baku uskutočnili štvrté preteky sezony 2023 majstrovstiev sveta Formule 1. A uskutočnia sa tam aj budúci rok v v Septembri. Azerbajdžanu bolo umožnené sa zúčastniť aj hudobnej súťaže „Eurovízia“. V 20212022,2023. Preteky Formule 1 sa v Baku uskutočnili aj v roku 2022 a pozrieť a fotografovať sa tam šiel aj Predseda NRSR Boris Kollár, ktorý má plné ústa rečí o kresťanstve. Pripomínam že Arménsko je kresťanská krajina v ktorej sú okupované historické arménske územia a masakrovaní kresťania moslimským Azerbajdžanom. Za pozornosť rozhodne stojí aj to, že 17.Mája 2023 sa v Baku Boris Kollár stretol s premiérom Azerbajždanu  Ilhamom Alijevom. V mene Slovenska vyjadril plnú podporu územnej celistvosti Azerbajdžanu a rokoval tiež o spolupráci v oblasti odmínovania aj energetiky. 

Prezerla som si viaceré stránky Slovenských politikov hlásiacim sa ku kresťanstvu a obsah ich dnešných statusov tvoria len oznámenia o straníckych mítingoch, debatách v médiách a reakcie na reakcie na reakcie na statusy na domácej politickej scéne. Zareagovala len europoslankyňa Miriam Lexmann.

___

O prímerí sa bude rokovať vo štvrtok Tisíce arménov dnes utiekl pred bombardovaním na letisko Stepanakert. Vedenie Azerbajdžanu vyhlásilo že Arméni môžu ich vlasť opustiť. Na to, aby človek pochopil že zámerom agresora je arménov z ich vlasti vyhnať nepotrebuje doktorát z geopolitiky a ani medzinárodných vzťahov.

článok 9.mesačnom hladomore

na ktorý upozornila a o pomoc amerického prezidenta poprosila aj Kim Kardashian

a dlhodobo na zločiny Azerbajdžanu upozorňuje na všetkých platrormách aj spevák skupiny System Of a Down armén Serj Tankian.

____________

Europska únia sa zbavila závislostí na rusku a zvýšila dodávky z azerbajdžanu. Prirovnala by som to k tomu, ako keď sa niekto prestane kamarátiť s jedným grázlom, ale nájde si kamaráta iného-rovnakého grázla. Dúfam, že čoskoro sa vyrieši aj toto a nájde sa alternatíva. A nie, toto nie je „whataboutizmus“. Fakt, že Arménsko a Turecko páchajú zločiny neznamená, že je nutné prehodnotiť odsúdenie vojenskej agresie Ruska na Ukrajine. Len chcem, aby za svoje zločiny bol potrestaný každý agresor.

Je nutné apelovať aj na svetové spoločenstvá a ich lídrov.

 

V myšlienkách a modlitdbách som s tebou arménsko.

 

 

 

 

 

 

 

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

01.12.2023

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%). Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify [...]

Môj rok 2023 so Spotify Interpreti, hudobné žánre a podcasty

30.11.2023

Tak ako každý rok, sa používateľom digitálnej hudobnej služby Spotify koncom Novembra naskytne možnosť si prezrieť súhrn toho, čo najčastejšie v roku 2023 počúvali vrátane podcastov. Päticu mojich najpočúvanejších interpretov tvoria: 1.)Mareux-Vlastným menom Aryan Ashtiani ktorého tvorba zahrňa žánre ako darkwave,gothic rock s prvkami elektronickej hudby. Milujem album [...]

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

28.11.2023

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto [...]

Václav Klaus

Klaus: Ja si tú injekciu určite nedám. Exprezident opisuje priebeh covidu

06.12.2023 15:21

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Diktátor Kim prosí ženy, aby rodili viac detí. Pri prejave sa rozplakal

06.12.2023 14:45

Diktátor Kim Čong-un sa počas prejavu k ženám rozplakal. Prosil ich aby mu pomohli s nízkou pôrodnosťou jeho krajiny a zastavili jej pokles.

EK, Európska komisia, Brusel, EÚ

Neziskovky sa chcú pre kroky vlády obrátiť na eurokomisiu. Spisujú petíciu za zachovanie ÚŠP

06.12.2023 14:29

Petíciu za zachovanie špeciálnej prokuratúry podpísal ako prvý symbolicky otec zavraždeného Jána Kuciaka.

cvičenie

Švédsko, čakajúce na vstup do NATO, podpísalo obrannú dohodu s USA

06.12.2023 14:10

Švédsko a Spojené štáty podpísali v utorok obrannú dohodu, ktorá umožní USA prístup na všetky vojenské základne v tejto škandinávskej krajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138520x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy