Založ si blog

Teroristický štát Azerbadžan pácha genocídu na arménskom ľude

Je našou povinnosťou pomenovať nie len zločiny, ale aj ich páchateľov. Nie, toto nie sú zábery z natáčania historického filmu o arménskej genocíde ktorá sa udiala v rokoch 1915-1918.( Zločiny ktoré dokonca aj Joe Biden pomenoval genocídou a pobúril Turecko.)

Ale zábery z roku 2023. zdroj fotografie:facebook.com/spravyzkarabachuzarcachu

štát Arménsko je malý dvojapolmilionový národ s bohatou historiou a kultúrou na ktorom je znova páchaná genocída. Azerbajžan ktorý má desaťmilonov obyvateľov je podporovaný Tureckom ktoré je členom transatlantického spoločenstva. Druhá vojna o Náhorný Karabach v roku 2020 začala agresiou zo strany Azerbajdžanu. Avšak aj napriek tomu, sa tento rok konkrétne 30.Apríla v Baku uskutočnili štvrté preteky sezony 2023 majstrovstiev sveta Formule 1. A uskutočnia sa tam aj budúci rok v v Septembri. Azerbajdžanu bolo umožnené sa zúčastniť aj hudobnej súťaže „Eurovízia“. V 20212022,2023. Preteky Formule 1 sa v Baku uskutočnili aj v roku 2022 a pozrieť a fotografovať sa tam šiel aj Predseda NRSR Boris Kollár, ktorý má plné ústa rečí o kresťanstve. Pripomínam že Arménsko je kresťanská krajina v ktorej sú okupované historické arménske územia a masakrovaní kresťania moslimským Azerbajdžanom. Za pozornosť rozhodne stojí aj to, že 17.Mája 2023 sa v Baku Boris Kollár stretol s premiérom Azerbajždanu  Ilhamom Alijevom. V mene Slovenska vyjadril plnú podporu územnej celistvosti Azerbajdžanu a rokoval tiež o spolupráci v oblasti odmínovania aj energetiky. 

Prezerla som si viaceré stránky Slovenských politikov hlásiacim sa ku kresťanstvu a obsah ich dnešných statusov tvoria len oznámenia o straníckych mítingoch, debatách v médiách a reakcie na reakcie na reakcie na statusy na domácej politickej scéne. Zareagovala len europoslankyňa Miriam Lexmann.

___

O prímerí sa bude rokovať vo štvrtok Tisíce arménov dnes utiekl pred bombardovaním na letisko Stepanakert. Vedenie Azerbajdžanu vyhlásilo že Arméni môžu ich vlasť opustiť. Na to, aby človek pochopil že zámerom agresora je arménov z ich vlasti vyhnať nepotrebuje doktorát z geopolitiky a ani medzinárodných vzťahov.

článok 9.mesačnom hladomore

na ktorý upozornila a o pomoc amerického prezidenta poprosila aj Kim Kardashian

a dlhodobo na zločiny Azerbajdžanu upozorňuje na všetkých platrormách aj spevák skupiny System Of a Down armén Serj Tankian.

____________

Europska únia sa zbavila závislostí na rusku a zvýšila dodávky z azerbajdžanu. Prirovnala by som to k tomu, ako keď sa niekto prestane kamarátiť s jedným grázlom, ale nájde si kamaráta iného-rovnakého grázla. Dúfam, že čoskoro sa vyrieši aj toto a nájde sa alternatíva. A nie, toto nie je „whataboutizmus“. Fakt, že Arménsko a Turecko páchajú zločiny neznamená, že je nutné prehodnotiť odsúdenie vojenskej agresie Ruska na Ukrajine. Len chcem, aby za svoje zločiny bol potrestaný každý agresor.

Je nutné apelovať aj na svetové spoločenstvá a ich lídrov.

 

V myšlienkách a modlitdbách som s tebou arménsko.

 

 

 

 

 

 

 

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218142x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy