Založ si blog

Indiana Jones a nástroj osudu

Milujem sériu filmov s Indiana Jonesom. Od natočenia Spielbergového kráľovstva krištálovej lebky ubehlo ubehlo pätnásť rokov a nového pokračovania príbehu sa ujal James Mangold, ktorý má za sebou úspešné filmy ako: Walk The line-životopisný film o Johhnym Cashovi,Le mans66 či Girl Interrupted.

Príbeh začína udalosťami v roku 1945. A prostredníctvom CGI efektov sa stretávame s „Omladeným“ Harrisonom Fordom. vyvíja sa krátky úvodný príbeh a ocitáme sa v roku 1969. Celá Amerika oslavuje a teší sa z prvého kroku človeka na mesiaci,protesty proti vojny vo Vietname a nacistickí vedci ktorí po vojne našli uplatnenie v NASA…A jeden z nich sa ani po dvadsiatichštyroch rokoch stále nedokázal vyrovnať s porážkou a pádom treťej ríše. A daľšia výprava sa začína!

Návrat k typickému Jonesovskému štýlu. Spielberg sa rozhodol predošlý film natočiť „inak“ a bolo to fajn, ale Mangold vrátil Jonesovi to niečo typicky Spielbiergovské. Natočil krásny výpravný film ktorého záver som som nepredvídala ani 10.minút pred koncom. A áno, je to nádherný koniec ktorý ma dojal. 

Moje hodnotenie: 5/5

A Klobúk dolu pred osemdesiatjedna ročným Harrisonom Fordom

 

 

 

 

 

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

01.12.2023

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%). Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify [...]

Môj rok 2023 so Spotify Interpreti, hudobné žánre a podcasty

30.11.2023

Tak ako každý rok, sa používateľom digitálnej hudobnej služby Spotify koncom Novembra naskytne možnosť si prezrieť súhrn toho, čo najčastejšie v roku 2023 počúvali vrátane podcastov. Päticu mojich najpočúvanejších interpretov tvoria: 1.)Mareux-Vlastným menom Aryan Ashtiani ktorého tvorba zahrňa žánre ako darkwave,gothic rock s prvkami elektronickej hudby. Milujem album [...]

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

28.11.2023

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto [...]

kontrola hranice maďarsko Čuňovo

Kontroly na hraniciach s Maďarskom sa predĺžia

06.12.2023 15:37

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok hovorí, že na samite v Bruseli nenašli odpoveď na to, dokedy tieto kontroly majú trvať.

Václav Klaus

Klaus: Ja si tú injekciu určite nedám. Exprezident opisuje priebeh covidu

06.12.2023 15:21

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Diktátor Kim prosí ženy, aby rodili viac detí. Pri prejave sa rozplakal

06.12.2023 14:45

Diktátor Kim Čong-un sa počas prejavu k ženám rozplakal. Prosil ich aby mu pomohli s nízkou pôrodnosťou jeho krajiny a zastavili jej pokles.

EK, Európska komisia, Brusel, EÚ

Neziskovky sa chcú pre kroky vlády obrátiť na eurokomisiu. Spisujú petíciu za zachovanie ÚŠP

06.12.2023 14:29

Petíciu za zachovanie špeciálnej prokuratúry podpísal ako prvý symbolicky otec zavraždeného Jána Kuciaka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138525x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy