Založ si blog

Moja recenzia-Good night stories for rebel girls

O existencií tej knihy som vedela už dávnejšie. A nevenovala som jej pozornosť. Natrafila som na ňu náhodou v knižnici. Autorky Elena Favilli a Francesca Cavallo sa na poslednej strane ich spoločného diela zmienili o tom, že budú vďačné za každú recenziu na internete. Nie, nemyslím si, že  práve tú moju čítať budú. 

 

Moja recenzia môže jedine tak niekomu pomôcť pri rozhodnutí sa či po nej siahnuť.

 

V knihe sa objavia príbehy „Inšpiratívnych žien“ Ako Hillary Clinton, ktorej právom prináleží titul „Vojnový zločinec“. To sa však ale v knižke nedočítate.

či Margaret Thatcher Ktorá podľa môjho názoru rozhodne nebola inšpiratívnou ženou v pozitívnom význame. A pevne dúfam, že inšpiratívnou nebude ani pre žiadneho politika či političku.

A o maliarke Fride Kahlo by sa rozhodne patrilo napísať viac ako iba to, že maľovala pekné obrazy a prežila drastickú nehodu autobusu a mimoriadne bolestivá rekonvalescencia trvala až do konca jej života.

Samozrejme oceňujem fakt, že ilustrácie zhotovilo 60 rôznych umelkýň. Okrem rozmanitosti štýlu kresieb oceňujem aj to, že šancu prezentovať sa a zarobiť dali viacerým ženám.

A, čo by som ešte vytkla je to, prechyľovanie ženských priezvísk.

..Koncovka –ová..

V prípade, že sa jedná o Zahraničné priezvisko a v danej krajine sa toto prechyľovanie nepoužíva.

Môjmu sluchu to nelahodilo ani vo  filmoch so slovenským dabingom.

(Elizabeth Taylorová, Michelle Pfeifferová…)

Ale to už je niečo, za čo autorky nenesú zodpovednosť a „Sťažovať“ By bolo namieste u osoby, ktorá knihu prekladala.

 

Myslím si, že aj bez prečítania tejto knihy dokáže byť žena silnou a cieľavedomou.

500€ za volebnú účasť?

18.02.2023

Za účasť v tohtoročných parlamentných voľbách by mohol volič dostať odmenu 500 eur. V novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva to navrhuje líder OĽANO Igor Matovič. Do parlamentu v utorok predložil návrh, ktorý by túto zmenu priniesol. Predčasné parlamentné voľby sa majú konať 30. septembra. Dovolím si zapochybovať o tom, že v štátnom rozpočte je toľko [...]

Z čias tvorenia: „You remember“

01.01.2023

Globálna Pandémia vírusového ochorenia Covid-19 zasiahla do životov nás všetkých. Stalo sa toho veľa…A ak existuje niekto, kto nebol jeden jediný deň bez svojho blízkeho tak má nesmierne šťastie a dúfam, že si to váži. Ale zase minimum ľudí zažije vo svojom živote niečo také ako my. Moderné technológie nám umožnili spolu komunikovať a všetko bolo tak super. [...]

Môj filmový rok 2022 v kine

31.12.2022

Tento rok som kino navštívila trikrát. The Batman (2022) Christopher Nolan „nastavil latku veľmi vysoko“ Trilógiou „Batman temný rytier“. Herecký výkon Roberta Pattinsona v hlavnej úlohe ma mimoriadne prekvapil a urobil na mňa dobrý dojem. Ocenila by som však viac vnútorných monológov Brucea Waynea a rozhodne by nebolo na škodu viac rozvinúť postavu a [...]

Bolsonaro

Brazílsky exprezident Bolsonaro sa vracia do vlasti, o opozíciu už nemá záujem

30.03.2023 07:03

Chcem pomáhať mojej strane ako človek so skúsenosťami, uviedol pre televíziu CNN Brasil.

vojna na Ukrajine, vojaci

ONLINE: Kde sú Leopardy? Kyjev si ich chystá na ofenzívu

30.03.2023 06:15, aktualizované: 07:47

Ukrajine pribúdajú tanky Leopard z rôznych krajín. Kyjev ich chce použiť na pripravovanú ofenzívu, ktorú chystá, keď sa zlepší počasie.

Daniel Tupý

Trestný právnik Burda k vražde Tupého: Aj premlčanie má svoje dôvody, nejde o akt svojvôle

30.03.2023 06:00

Posun v prípade 21-ročného študenta nastal po dlhých 17 rokoch. Polícii sa podarilo zadržať možného páchateľa, no nechýbalo veľa a skutok mohol zostať nepotrestaný. Dôvod? Premlčanie.

Putin

Putinovi ľudia sa boja. Chystá sa šéf Kremľa na nekonečnú vojnu?

30.03.2023 05:35

Vojna bude trvať... Ako dlho? Rusko začalo inváziu na Ukrajinu pred viac ako rokom. Šéf Kremľa Vladimir Putin sa údajne pripravuje na nekonečnú vojnu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 73576x
Priemerná čítanosť článkov: 2230x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy