Založ si blog

Ideologické spory

Ach, tie naše ideologické spory…
Rozdielny pohľad na historické udalosti, na to, ako sa má riadiť štát a či vlastne existencia štátu je nutná. A rozdielne názory na kultúrno-etické otázky.
„Vieš, že sú veci, v ktorých s tebou súhlasím a sú veci, v ktorých sa vôbec nezhodneme“.
Priznávam, netuším kto z nás dvoch túto vetu vyslovil častejšie. Ale na tomto sme sa zhodli vždy.
A raz sme sa znova na niečom nezhodli. Bola chyba sa hneď po vystúpení z vlaku začať baviť o historickej udalosti, na ktorú nezdieľame rovnaký názor.
„Povadili sme sa pri Kofole“.
Bolo mi vynadané a vraj si mám zbaliť kufre a ísť „Na Západ“.
Urazila som sa a večer som mu vysvetlila dôvod prečo.
Tebe stojí za to sa so mnou hádať kvôli udalosti, ktorá sa udiala „Oveľa skôr“ Ako sme sa obaja narodili? Či sa hádať so mnou za politika, ktorý nemá ani len tušenia o tvojej existencií?. On s tebou nezaspával v jednej posteli a nevstal skôr len, preto, aby ti ožehlil šaty. A rovnako ani ten môj obľúbený politik nemá o mojej existencií, ani tušenia. A ak by som mala aj možnosť ho vidieť „Naživo“ Bola by som len jedna v dave. Je mnoho ľudí, ktorí by mu radi vyjadrili svoj obdiv a ja by som bola len jednou z nich. Neprišiel by na to miesto kvôli mne. Ty kvôli mne na dané miesto prídeš. On mi nedal svoje sako, keď mi je večer vonku zima. A  „Neochránil ma“ Pred tvormi z ktorých mám fobiu.  A všetky tie krásne spomienky…Prežili sme ich spolu.
Nechcem sa hádať s tebou kvôli politikom. A nechcem sa s tebou hádať vôbec.

Nie, nikomu by nespadla z hlavy koruna

16.05.2024

Ukazovanie prstom,hranie sa na detektívov,viac urážok a mnoho iného…Nikomu nespadne koruna z hlavy ak prizná, že jedinec v jeho názorovom/ideologickom spektre môže mať násilné/vraždené pohnútky. V „Mojom“, „Tvojom“, „Jeho“…“Ich“. Nemyslím si, že som jediná, kto si už dávnejšie prečítal hrozné veci ako tak od [...]

Otvorený list Nikitovi Slovákovi

15.05.2024

Píšem vám tieto riadky na tejto platforme. Nie, nemyslím si, že je to zbabelé a neférové. Všetko, čo sem napíšem, by som vám napísala aj pod váš príspevok na Facebooku pod svojím menom a s vlastnou fotografiou. Ale váš profil ste si nastavili tak, že vám vaše príspevky môžu komentovať len ľudia vo vašom zozname priateľov. Párkrát som zaregistrovala, že sa zvyknete [...]

Jedna planéta, dva svety a METGALA 2024

12.05.2024

V prvom rade by som chcela objasniť, čo to vlastne METGALA je. Je to jedna z najprestížnejších udalostí v svete „celebrít“. „Vstupné“ pre jednu osobu na toto podujatie je 75,000 dolárov. Finančné prostriedky z lístkov putujú na podporu inštitútu metropolitného múzea umenia. Toto podujatie ktoré sa koná každý rok je známe svojou [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:40

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Irán, Ebráhím Raísí

V Iráne zrejme havaroval jeden z prezidentských vrtuľníkov, pátrajú po ňom už hodiny

19.05.2024 16:04, aktualizované: 20:40

Spolu s prezidentom Raísím cestoval vo formácii troch vrtuľníkov aj iránsky minister zahraničných vecí a ďalší predstavitelia. Ich stav je nejasný.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 197610x
Priemerná čítanosť článkov: 1796x

Autor blogu

Odkazy