Založ si blog

Z čias tvorenia-Výroba miniatúr

Kedysi som sa venovala výrobe miniatúrnych predmetov. Väčšinou som ich vyrábala z plastového odpadu.
Na fotke:  Notebook, ceruzka, mobilný telefon, lak na nechty a červený rúž na pery.  Všetko moja ručná práca. Noviny, ktoré bábika drží v rukách sú výstrižkom zo ženského lifestylového magazínu EMMA.
Na obrázku môže byť dieťa a interiér
notebook a telefon: Výštrižky z „letákov“ obchodu s elektronikou. Prilepené na kus dekoračnej gumy. Aby som zachovala lesk a predišla „draniu“ som povrch prelepila priesvitnou lepiacou páskou.
Lak na nechty: Perlová korálka ktorú som potrela červeným lakom na nechty. Do dierky v korálke som upevnila drevené „špáratko“ ktoré som pomocou kľieštov na nechty skrátila a zamaľovala čiernou fixkou.
Ceruzka: „špáradlo“ ktoré som pomocou kľiestov na nechty na konci „zarovnala“ a následne akrylovými farbami „pomaľovala“.
Na nasledujúcej fotografií vidno viac detailov:
Nie je k dispozícii žiadny popis.
použité farby: Oranžová, ružová, strieborná „špic“ som zafarbila „obyčajnou sivou“ ceruzkou. Zararbené ceruzky som ešte „pretrela“ priesvitným lakom na nechty kvôli lesku a aby sa farba neodrala.
Rúž na pery: Opäť som „Skrátila“ Špáradlo pomocou kliešťov na strihanie nechtov a pomocou pilníka som do „šikma“ Zarovnala špic. Aby, čo najviac pripomínal klasický rúž na pery. Túto časť som zafarbila červenou akrylovou farbou. A „pretrela“ priesvitným lakom na nechty. Na „zlatú“ časť som použila zlatú dekoratívnu stužku ktorú som si nastrihala na požadované rozmery. Zvyšok som zafarbila čiernou fixkou.

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

ep, pr nepouzivat

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

17.07.2024 10:37

Už v prvom kole získala 459 hlasov, potrebných na zvolenie bolo najmenej 321.

Súdna rada

Novou podpredsedníčkou Súdnej rady SR je Ayše Pružinec Eren

17.07.2024 10:27, aktualizované: 10:55

Na stredajšom zasadnutí ju zvolilo 11 z 12 prítomných členov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218105x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy