Založ si blog

Pár riadkov o útokoch na Pani Prezidentku zo strany. . .

Pani prezidentka Zuzana čaputová sa po tom, čo sa verejne kriticky vyjadrila voči premiérovi Igorovi Matovičovi stala terčom urážok ako od samotného premiéra tak aj od členov poslaneckého klubu Oľano a, aj ich skalných podporovateľov. A mňa osobne tento fakt úprimne mrzí.
„Pokúsim sa ju presvedčiť a získať ju na našu palubu, aby odišla od Kotlebu, Pellegriniho, Fica aj od Sulíka prípadne a prišla k nám“... – Igor Matovič
____________
Len tak okrajovo pripomeniem politickú minulosť Zuzany čaputovej:
Zuzana čaputová kandidovala v komunálnych voľbách v roku 2010 ako nezávislá kandidátka v meste Pezinok. Získala 1380 hlasov. Získala mandát poslankyne mestského zastupiteľstva.
Neskôr, v Decembri 2017 vstúpila do vtedy práve čerstvo založeného hnutia Progresívne Slovensko.V roku 2018 sa stala jednou z jeho podpredsedníčok. Po tom, ako v prezidentských voľbách v roku 2019 postúpila do druhého kola sa svojho postu v PS vzdala. A po víťazstve v druhom kole požiadala o zrušenie členstva v tomto hnutí. S ktorým sa definitívne rozlúčila aj na ich sneme, na ktorom bol novým predsedom hnutia zvolený Michal Truban.V čase ked ešte členkou bola bol predsedom zakladateľ-Ivan štefunko.
Takže spájanie Zuzany čaputovej so stranami ľudová strana naše slovensko,Hlas-SD,Smer-SD aj so Slobodou a solidaritou nie je na mieste. (Mimochodom strana progresívne Slovensko je mimoparlamentnou stranou).
Premiér však svojím výrokom potvrdil to, čo sme si už viacerí za tých pár rokov jeho pôsobenia v politike vydedukovali z jeho rétoriky : ,,kto nejde s nami, ide proti nám. Alebo ,,existujú len dve cesty. Politické spektrum je široké na oboch stranách politického kompasu. A o šírke toho názorového vo všeobecnosti ani nehovorím.
Myslím si ,že nie som jediná kto by ocenil, keby si Igor Matovič a aj všetci ľudia, ktorí Pani prezidentku častujú nadávakami uvedomili jeden zásadný fakt ,a to ten ,že Zuzana čaputová je prezidentkou nás všetkých a nie prezidentkou poslaneckého klubu Oľano.!
Je prezidentkou všetkých občanov Slovenskej republiky bez ohľadu na to, koho volili v parlamentných či v prezidentských voľbách. 
___________
K situácií som vytvorila aj mém:

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

ep, pr nepouzivat

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

17.07.2024 10:37, aktualizované: 11:25

Už v prvom kole získala 459 hlasov, potrebných na zvolenie bolo najmenej 321.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218134x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy