Založ si blog

Pár riadkov o útokoch na Pani Prezidentku zo strany. . .

Pani prezidentka Zuzana čapútová sa po tom, čo sa verejne kriticky vyjadrila voči premiérovi Igorovi Matovičovi stala terčom urážok ako od samotného premiéra tak aj od členov poslaneckého klubu Oľano a, aj ich skalných podporovateľov. A mňa osobne tento fakt úprimne mrzí.
„Pokúsim sa ju presvedčiť a získať ju na našu palubu, aby odišla od Kotlebu, Pellegriniho, Fica aj od Sulíka prípadne a prišla k nám“... – Igor Matovič
____________
Len tak okrajovo pripomeniem politickú minulosť Zuzany čapútovej:
Zuzana čapútová kandidovala v komunálnych voľbách v roku 2010 ako nezávislá kandidátka v meste Pezinok. Získala 1380 hlasov. Získala mandát poslankyne mestského zastupiteľstva.
Neskôr, v Decembri 2017 vstúpila do vtedy práve čerstvo založeného hnutia Progresívne Slovensko.V roku 2018 sa stala jednou z jeho podpredsedníčok. Po tom, ako v prezidentských voľbách v roku 2019 postúpila do druhého kola sa svojho postu v PS vzdala. A po víťazstve v druhom kole požiadala o zrušenie členstva v tomto hnutí. S ktorým sa definitívne rozlúčila aj na ich sneme, na ktorom bol novým predsedom hnutia zvolený Michal Truban.V čase ked ešte členkou bola bol predsedom zakladateľ-Ivan štefunko.
Takže spájanie Zuzany čapútovej so stranami ľudová strana naše slovensko,Hlas-SD,Smer-SD aj so Slobodou a solidaritou nie je na mieste. (Mimochodom strana progresívne Slovensko je mimoparlamentnou stranou).
Premiér však svojím výrokom potvrdil to, čo sme si už viacerí za tých pár rokov jeho pôsobenia v politike vydedukovali z jeho rétoriky : ,,kto nejde s nami, ide proti nám. Alebo ,,existujú len dve cesty. Politické spektrum je široké na oboch stranách politického kompasu. A o šírke toho názorového vo všeobecnosti ani nehovorím.
Myslím si ,že nie som jediná kto by ocenil, keby si Igor Matovič a aj všetci ľudia, ktorí Pani prezidentku častujú nadávakami uvedomili jeden zásadný fakt ,a to ten ,že Zuzana čapútová je prezidentkou nás všetkých a nie prezidentkou poslaneckého klubu Oľano.!
Je prezidentkou všetkých občanov Slovenskej republiky bez ohľadu na to, koho volili v parlamentných či v prezidentských voľbách. 
___________
K situácií som vytvorila aj mém:

500€ za volebnú účasť?

18.02.2023

Za účasť v tohtoročných parlamentných voľbách by mohol volič dostať odmenu 500 eur. V novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva to navrhuje líder OĽANO Igor Matovič. Do parlamentu v utorok predložil návrh, ktorý by túto zmenu priniesol. Predčasné parlamentné voľby sa majú konať 30. septembra. Dovolím si zapochybovať o tom, že v štátnom rozpočte je toľko [...]

Z čias tvorenia: „You remember“

01.01.2023

Globálna Pandémia vírusového ochorenia Covid-19 zasiahla do životov nás všetkých. Stalo sa toho veľa…A ak existuje niekto, kto nebol jeden jediný deň bez svojho blízkeho tak má nesmierne šťastie a dúfam, že si to váži. Ale zase minimum ľudí zažije vo svojom živote niečo také ako my. Moderné technológie nám umožnili spolu komunikovať a všetko bolo tak super. [...]

Môj filmový rok 2022 v kine

31.12.2022

Tento rok som kino navštívila trikrát. The Batman (2022) Christopher Nolan „nastavil latku veľmi vysoko“ Trilógiou „Batman temný rytier“. Herecký výkon Roberta Pattinsona v hlavnej úlohe ma mimoriadne prekvapil a urobil na mňa dobrý dojem. Ocenila by som však viac vnútorných monológov Brucea Waynea a rozhodne by nebolo na škodu viac rozvinúť postavu a [...]

vojna na Ukrajine, vojaci

ONLINE: Kde sú Leopardy? Kyjev si ich chystá na ofenzívu

30.03.2023 06:15, aktualizované: 06:48

Ukrajine pribúdajú tanky Leopard z rôznych krajín. Kyjev ich chce použiť na pripravovanú ofenzívu, ktorú chystá, keď sa zlepší počasie.

Daniel Tupý

Trestný právnik Burda k vražde Tupého: Aj premlčanie má svoje dôvody, nejde o akt svojvôle

30.03.2023 06:00

Posun v prípade 21-ročného študenta nastal po dlhých 17 rokoch. Polícii sa podarilo zadržať možného páchateľa, no nechýbalo veľa a skutok mohol zostať nepotrestaný. Dôvod? Premlčanie.

Putin

Putinovi ľudia sa boja. Chystá sa šéf Kremľa na nekonečnú vojnu?

30.03.2023 05:35

Vojna bude trvať... Ako dlho? Rusko začalo inváziu na Ukrajinu pred viac ako rokom. Šéf Kremľa Vladimir Putin sa údajne pripravuje na nekonečnú vojnu.

USA Biden summit demokracia prejav

Biden oznámil vznik nového fondu na podporu svetovej demokracie

29.03.2023 22:20

Americký prezident to vyhlásil počas virtuálneho summitu, ktorý sám organizoval. Vystúpila na ňom aj Čaputová či Zelenskyj.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 73573x
Priemerná čítanosť článkov: 2229x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy