Založ si blog

K včerajšiemu bezpečnostnému incidentu

Po medializácií a tlačovke incidentu Ktorý sa udial včera sa objavilo mnoho „Odborníkov“ Na výchovu detí. Nebudem sem pridávať žiadne printscreeny ich vyjadrení. Ale vynášanie ortieľu ako: „Decko by malo ísť do decáku a obaja rodičia do basy“. Pohoršovanie sa nad tým, že rodičia dovolia dieťaťu sa hrať s atrapou zbrane. Najviac zo všetkého ma prekvapilo pohoršovanie sa sa mužov. Pardon, ale nehrali ste sa nikdy alebo vaši rovesníci na Indiánov a cowboyov?,policajtov a zlodejov?, vojakov,akčných hrdinov z filmov alebo superhrdinov z komixov?. Pozrela som si viacero reportáží a do pozornosti dávam reportáž od Televízie JOJ ktorá dala priestor vyjadriť sa aj otcovi 6.ročného chlapca. 

V každej jednej reportáži som som videla len tento záber z miesta. Kde je jasne vydieť že chlapec má z okna vyloženú ruku a atrapu zbrane smeruje smerom do vnútra auta.

Záber „hračkárskej“ zbrane. Ktorá moc realisticky nepôsobí. Ale áno, je pravdou že hoci niekto bude niečim takýmto mierič na predavačku v potravinách pri lúpežnom prepadnutí dostane rovnaký trest, ako keby mieri skutočnou zbraňou.

Sám otec chlapca sa vo videu vyjadril, že tou hračkou nemával von z okna. A k tomu, že ich policajné zložky nezastavili, ale kontaktovali ich až o dve hodiny neskôr.

Nemôžem si odpustiť otázku či bude nutné, aby každý jeden občan na Slovensku vrátane detí mal povinnosť vedieť, kde presne býva každý jeden politik. Aby náhodou na ihrisku pri jeho dome sa niekto nehral a nebol zneškodený.

Pri písaní týchto riadkov myslím aj na rodičov chlapca. Ako musia spracovávať to, že v priamom prenose počuli od ministra vnútra Slovenskej republiky, že ich dieťa mohlo byť zneškodnené. A, že, hoci sa Otec vyjadril, že sa to stalo inak ale aj napriek tomu to považuje za nevhodnú hru na nevhodnemom mieste to nestačí…“Hejty“ Od „Odborníkov na výchovu detí“ Sa sypú.

A všetci by si mali uvedomiť a priznať, že aj v ich názorovom/ideologickom spektre sa môže nájsť niekto, kto má násilné/vraždené pohnútky či namiesto argumentov používa urážky a nadávky.
____
Pohoršovali ste sa všetci, čo prajete tomu 6.ročnému chlapcovi, aby skončil v detskom domove a neskôr v polepšovni aj nad tým, ako počas protipandemických protestov malé deti v prítomnosti svojich rodičov vykrikovali „Matovič je k***t, a preto ho treba za* *ť!“.
Ich rodičia ich za to ani nenapomenuli.
Pohoršujú vás každoročné zábery z osláv z „krajiny ktorá chce mier“ z námestí na ktorých mašírujú tanky a školkári mávajú atrapami samopaľov?

Pohoršili vás tieto kresby?

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

ep, pr nepouzivat

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

17.07.2024 10:37, aktualizované: 11:25

Už v prvom kole získala 459 hlasov, potrebných na zvolenie bolo najmenej 321.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218138x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy