Založ si blog

Otvorený list Lucií Ďuriš Nicholsonovej

Píšem vám tento list. Aj vy rada a často píšete otvorené listy, keď cítite tú potrebu. Isteže, viem, že na inej platforme. Nie, nechcem vám to zakázať. A dnes vám píšem tieto riadky ja. Lebo si myslím, že ten váš list z 2.Mája 2024 je niečo, čo by nemalo ostať bez odozvy.

Milá Pani, Lucia Ďuriš Nicholsonová. Nepatrím medzi fanúšikov tejto vlády a hnevá ma veľa vecí. Prezdradím vám tajomstvo-Svet nie je čiernobiely a neexistujú len dve strany-„Hlupáci“ a „vaša pravda“.S kandidatúrou do Európskeho parlamentu ste nedávno skončili s odôvodnením, že „nerozumiete ľuďom“. Nikdy ste neprejavili záujem o porozumenie ľuďom. Šéf politickej strany, ktorá vás dostala do Národnej rady Slovenskej republiky a neskôr do Bruselu, prišiel pred pár rokmi s nápadom, aby sa minimálna mzda líšila podľa regiónov. Použijem vaše slová

 niektorí fajnšmekri slova z bratislavských kaviarní pravidelne píšu o tom, že vám nemáme nadávať do sprostých. Lebo ste dobrí ľudia. Chcete návrat totality, mimovládky považujete za zahraničných agentov, neveríte médiám a obcujete so sojuzom. Možno ste dobrí ľudia. Ale je ťažké mať vás rád

Uvedomujete si, že ak zvolíte takto vyslovene nepriateľskú rétoriku, tak s vysokou pravdepodobnosťou niekoho už ďalej nebude zaujímať, čo hovoríte? Myslíte si, že problémy na Slovensku vyriešia brožúry o extérmizme na stredných školách?. Píšete o tom, ako budú deti všetkých „tých lepších“ navštevovať osemročné gymnáziá a súkromné školy… Je toto tá vaša vízia štastného a prosperujúceho Slovenska? Súkromné školstvo….a deti ktoré nepôjdu na priemyslovku lebo je to niečo podradné. A potom si zvlásť zaplatiť kurz programovania CNC. Spoplatiť školstvo! A rovno od základky! Rovno nech si na základnú školu to dieťa zarobí v škôlke!. 

Veď predsa bezplatné školstvo robí z ľudí „dezolátov“. V takom Norsku, ktoré má mnoho kvalitných univerzít, bezplatné školstvo pre každého a študenti z programu Erasmus dokonca majú nárok aj na finančnú podporu na pokrytie životných nákladov by určite s vami súhlasili.

Priznávam, otvorený list som vám chcela napísať už dávnejšie, po vašom „veľmi vkusnom“ prejave alá nechutné chrípne prasa ktoré plieska po zadku servírky v pohostinstve. Verte Lucia, že ak by toto o vás napísal napríklad istý politik, ktorý si rád kopne do prezidentkinej dcéry tak mi to vadí rovnako. Aj k tomu sa ešte neskôr vrátim.

Vážený kandidát Pellegrini, predviedli ste dokonalý striptíz vlastného ja. Počas tých dvoch týždňov všetci videli, ako sa sebavedomý Peter postavil do striptízového ringu, v ústach prežúval červený karafiát ako cowboy marlborku a keď si v rytme folklórneho tanga konečne strhol gate, nebolo tam NIČ. Len čierne prázdno, ktoré vyvrátilo všetky Petrove klamstvá.

Zastávam názor, že ak je dôvod kritizovať queer ľudí tak ich kritizujme. Ale queer ľudí sexualizujú neustále coomeri,pornopriemysel a korporácie. Hovorí vám niečo pojem ľudská dôstojnosť?.

Uvediem vám jeden príklad z môjho života: Mali sme v partií gaya ktorý sa správal toxicky. Povedala som mu svoje. A ani raz som do toho nezakomponovala jeho orientáciu. Potom mi referoval jeden ďaľší známy že aj v ich partií sa správal toxicky. Povedal niečo v zmysle „Je to falošný buzerant“. Odpovedala som mu vtedy „áno,ale bez toho buzeranta prosím“. Spochybňujem to, že vaša solidarita počas „Pride month“ s queer ľudmi je naozaj úprimná. Vaše správanie naznačuje že je to len ďaľším odznačikom do vitrínky „som lepším človekom“. Dovolili ste si do jedného vreca hodiť všetkých tých, čo sa vo voľbách rozhodli inak, ako vy s „plochozemcami„,alkoholikmi… Prajete si kolaps zdravotníctva…Tak teraz začnime o vašich fanúšikoch. A verte, že mienke o nich vychádzam z toho, čo som si prečítala na sociálnej sieti,rozhovorov a mojich či osobných skúseností ľudí, ktorých poznám. Vaši fanúšikovia sa o život mimo Laurinskej nezaujímajú. O svete mimo tejto ulice sa dozvedajú z memečiek. Napríklad z vašej obľúbenej stránky ZOMRI. Presne tej, ktorá sa pohoršila a moralizovala, keď istý politik podhodil prezidentkinú dcéru svojmu publiku na Facebooku. Neverím a neverila som mu jeho alibistické vykrúcanie sa. Vedel ako budú jeho fanúšikovia reagovať. Bolo to od neho chrapúnske. Tí istí sa však denne dokážu smiať z výzoru niekoho iného či dokonca zo smrti. Vaši voliči sa dušujú ako sa hlásia k odkazu SNP a pritom by chceli baliť kufre a zamávať bielou zástavou zakaždým, ak voľby dopadnú inak ako si želali. 

Viac sa vám Lucia už venovať nebudem  a majte sa ako chcete.

 

 

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

ep, pr nepouzivat

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

17.07.2024 10:37, aktualizované: 11:25

Už v prvom kole získala 459 hlasov, potrebných na zvolenie bolo najmenej 321.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218131x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy