Založ si blog

Kriticky o novej tvorbe Tima Burtona, stále však s láskou k jeho klasike

V detstve som bola platonicky zamilovaná  Burtonovho Willieho Wonku. Tim Burton dokázal majstrovsky zachytiť atmosféru Gotham city a Jack Nicholson bol perfektnou voľbou pre obsadenie do úlohy Jokera. Rovnako aj Danny De Vitto do úlohy Penguina. A oceňujem že sa pri Catwoman zameral na jej bolesť,vnútroné boje ale aj zraniteľnosť.A okrem Batmana, nádherného príbehu o nožnicovorukom Edvardovi, perfektnej komédie Beetlejuice, ospalej diery s nádhernou estetikou, úžasného sfilmovania života Eda Wooda, rozprávok ako Frankenweenie, Mŕtva nevesta, Predvianočná nočná mora, Dumbo… je toho naozaj veľa hodnotného a skvelého, čo Tim Burton tomuto svetu dal. Musím však poznamenať, že mám pocit, že jeho „nová“ tvorba upadá na kvalite.

Ono to začalo už „Dark Shadows.

„Remake mydlovej opery“ postráda typický Burtonov zmysel pre humor,estetiku či zaujímavý dej. Hoci som fanúšikom upírov v popkultúre nikdy som nedokázala prísť na chuť „Twillight ságe“ a nedokážem prísť na chuť ani tomuto. Málo rozvinuté postavy. Príležitostí pre rozvinutie deja a humor tu bolo mnoho. A mnoho z filmu nedávalo žiadnu logiku. A nemôžem si to odpustiť. Deppová vizáš v tomto filme pôsobila ako z parodie.

Honorable mechanism Fraction tim burton dark shadows Disguised Springboard highway

Wednesday

Seriál ktorý dosiahol obrovský svetový úspech. A vdaka editom na tiktoku si ho mnohí spájajú s refrénom zrýchlenej verzie piesne od Lady Gaga-Bloody Mary.
I’ll dance, dance, dance
With my hands, hands, hands
Above my head, head, head
V skutočnosti Wednesday v scéne z epizody seriálu tancuje na skladbu od The Cramps- Goo Goo Muck. Výtvarne oveľa lepšie spracované ako temné tiene. ALE! to okaté vykrádanie iných fantasy filmových diel! Harry Potter,Blade,x-men… A vykreslenie a správanie sa Wednesday Addams pôsobí strašne pozersky. nerozvinuté postavy a dej seriálu rýchlo sklzol do klasického teenagerského netflixovského seriálu.
nerozvinuté postavy a dej seriálu rýchlo sklzol do stereotypného seriálu z prostredia strednej školy..

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

ep, pr nepouzivat

Miriam Lexmann zvolili za kvestorku Európskeho parlamentu

17.07.2024 10:37, aktualizované: 11:25

Už v prvom kole získala 459 hlasov, potrebných na zvolenie bolo najmenej 321.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218139x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy