Založ si blog

Môj filmový rok 2022 v kine

Tento rok som kino navštívila trikrát. 

The Batman (2022)

Christopher Nolan „nastavil latku veľmi vysoko“ Trilógiou „Batman temný rytier“.

Herecký výkon Roberta Pattinsona v hlavnej úlohe ma mimoriadne prekvapil a urobil na mňa dobrý dojem. 

Ocenila by som však viac vnútorných monológov Brucea Waynea a rozhodne by nebolo na škodu viac rozvinúť postavu a život „Catwoman“.
_____________
  „Dvojaký svet“…a „Hádankár“ ktorý sa rozhodne to všetko vyriešiť „Po svojom“.
A samotná morálna dilema Brucea.
A poukázanie na to, ako sa zúfalá bytosť dokáže zradikalizovať ked nik neponúka alternatívu, ale iba performatívne gestá a aktivizmus,
Moje hodnotenie: 5/5
__________________________________________
 Thor: Love and Thunder(2022)

Daľšia „komixovka“ Avšak tentokrát z dielne Marvelu.Príjemná komédia-oddychovka so záporákom ktorého perfektne stvárnil Christian Bale. 

 

Moje hodnotenie: 4/5

_____________________________

EXPEDÍCIA TRIBUGÁ(2020)

Dúfala som, že z filmového Festivalu „Ekotopfilm 2022“ stihnem viac. Avšak mala som mnoho povinností a stihla som len tento jeden skvost.

 

Dokument nesie rovnaké meno, ako Občianske združenie, ktoré sa snaží upozorniť na dôležitosť ochrany tohoto výnimočného miesta na planéte Zem.
Oblasť stlačená na 600 metrov s jedinečnou biodiverzitou biologickými a geologickými podmienkami. Miestna komunita zložená z afrocolumbijcov nachádza zdroj svojej obživy z džungle a neničia ju. Majú úctu k svojím predkom. Na tomto mieste sa nachádzajú oblasti Koralov, ktoré nikde inde nie sú.
A mnoho iného.
Moje hodnotenie: 5/5


YouTube Direkt

 

Môj zvláštny vzťah k albumu „Songs of faith and devotion“

18.02.2024

Ak sa laika opýtate nech vám povie názov piesne od Depeche Mode na 99% vám odpovie „Enjoy the silence“ alebo „Persona Jesus“. Obe sú z albumu Violator(1990). S albumom prišlo mimoriadne úspešné „World Violator tour“ a podľa odhadov sa dokopy všetkých koncertov v Európe,Ázii, a severnej Amerike zúčastnilo cez 1,2milióna ľudí. A potom… [...]

Verejná výzva na dodržiavanie Zákonníka práce vo firme Dell s. r. o.

13.02.2024

´O tom, ako firma Dell s.r.o poľuje na odborárov rozpráva vo videu jeden z odborárov ktorého vyhadzujú-Michal Gábriš Americká firma Dell s.r.o porušuje platný pracovný zákon na Slovensku. Je neprípustné aby porušovanie zákona a práv zamestnancov boli ignorované. ,, Svoju podporu pre prepustených odborárov môžete vyjadriť svojím podpisom tejto petície

Andrej, stĺp a diskusie na internete

15.01.2024

Stalo sa,prečítala som si o tom a zaujala postoj. Nepociťujem potrebu písať o všetkom, čo ma hnevá. A nemyslela som si, že by som napísala niečo nové. Lebo vyjadril sa už takmer každý…Ale, ako som si prečítala diskusiu na internete prečítala diskusiu, v ktorej jeden Pán bez jedného jediného vulgarizmu vyjadril pohoršenie nad tým, že predseda Slovenskej národnej [...]

kandidáti

Top 5 priorít kandidátov na prezidenta. Kto chce miesto eura korunu a kto odísť z WHO? Predstavy favoritov sa líšia

27.02.2024 00:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Ľudskoprávne organizácie: Izrael naďalej blokuje humanitárnu pomoc do Gazy

26.02.2024 21:07, aktualizované: 21:59

Izrael páchanie genocídy v Gaze dôrazne popiera.

Robert Fico, Emmanuel Macron

Macron: Nie je zhoda na vyslaní vojakov na Ukrajinu, vylúčiť však nemožno nič. Fico: V Paríži bola bojová atmosféra

26.02.2024 20:48, aktualizované: 23:25

Podporu približne 15 krajín získal český plán nákupu munície v zahraničí, Macron ohlásil vznik raketovej koalície pre rakety stredného a dlhého doletu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 91
Celková čítanosť: 165258x
Priemerná čítanosť článkov: 1816x

Autor blogu

Odkazy