Založ si blog

Rádio anténa rock už nevysiela, September skončil a Green Day

Slovenské rádio Anténa Rock 30.Septembra vysielalo naposledy.

Aj vďaka práve tejto rádiovej stanice sa do povedomia širšej verejnosti dostala pieseň od Americkej skupiny Green Day- Wake me up when September ends.

„Wake me up when September ends“ ( Preklade zobud ma ked skončí September).

Veta, ktorú spevák Billie Joe Amstrong povedal jeho matke, keď prišla do jeho izby po tom, ako utiekol z pohrebu jeho otca.Ktorý umrel na rakovinu v čase, keď mal Billie desať rokov.

Pieseň je spomienkou na jeho nebohého otca.

______________

 

Človek by najradšej niekedy hybernoval, aby sa nemusel denne stretávať s bolesťou, ktorú prežíva. Pamätám si videoklip k tej piesni. Album „American Idiot“ Som často počúvala a dodnes si rada vypočujem.

Je o mladom páre. Zažívajú spolu bezstarostné chvíle plné lásky a šťastia. Až do chvíle kedy sa chlapcova priateľka dozvie, že sa prihlásil do armády a ide na misiu. A zrazu sa nachádza vo vojnovej zóne, kde umierajú ľudia.Billie a rovnako aj zvyšní dvaja členovia Green Day ostro vystupovali voči Georgeovi Bushovi a jeho politike. Pripomínam, že videoklip vznikol v čase invázie americkej armády do Iraku. Vojny vždy spôsobujú mnoho utrpenia a bolesti, ktorá trvá aj roky po ich skončení.

Disidenti na RTVS 17. Novembra ?

19.11.2022

RTVS odvysielala 17. novembra prejav Fica. Vedenie spravodajstva končí Predstaviteľa opozičnej strany Smer-Slovenská sociálna demokracia dlhodobo samých seba prirovnávajú k disidentom z čias 50.rokov v vtedajšom Československu. Tu nejde o to, kto si, čo myslí o strane smer alebo o Robertovi Ficovi. Tu ide o to, že v deň štátneho sviatku vo vysielaní štátnej televízie si [...]

O mužoch v minulosti

07.11.2022

Predpokladám, že takmer každý už zachytil monológ, ktorého obsah znel nejako takto: “ A tí dnešní muži hanba! Treba im vojenčinu! Tam by sa naučil poriadku!, Tam by ho naučili!, Tam by musel mať veci naukladané pekne do komínkov!!!“. Pripomínam fakt ,že 31.Decembra 2022 uplynie 17.rokov od „zrušenia povinnej základnej služby“na Slovensku . Väčšinou [...]

Elvis (2022)

05.09.2022

Pred pár hodinami som dopozerala jeden z najviac očakávaných filmov roku 2022. Priznávam, že herecké obsadenie mi na tvári vyčarovalo úsmev. Tom Hanks v úlohe manažéra Toma Parkera. Spomenula som si na film Forrest Gump a scénu, kde sa Elvis svoje ikonické pohyby naučil práve od Forresta. Spomínaná scéna k vzhliadnutiu tu. Snímka diváka sprevádza jeho [...]

počasie, sneh, cesta, vodič, záveje, zima

Pozor, sneh už úraduje. Donovaly a Šturec uzavreli pre veľké autá

09.12.2022 20:12

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

EÚ reptá, že musí odoberať priveľa vakcín proti covidu. Chce tlačiť na firmy

09.12.2022 19:45

Európska únia nakupuje vakcíny proti COVIDU-19, ktoré sa nikdy nevyužijú, a chce rokovať s ich výrobcami o prerušení zmluvných dodávok a znížení dopytu.

Pápež František / Zuzana Čaputová /

Čaputová chce s pápežom debatovať ako viesť spoločnosť k väčšej súdržnosti

09.12.2022 19:05

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude s pápežom Františkom rozprávať o jednote a súdržnosti v spoločnosti.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Vláda padne, rozpočet prejde a voľby budú už v septembri. Prečo je to najreálnejší vývoj?

09.12.2022 19:00

Omnoho viac ako hodnoty a postoj ku kvalite tejto vlády zrejme zavážia zákulisné dohody a nájdenie spôsobu ako z tejto šlamastiky von. Aby bol vlk sýty, aj koza celá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 71070x
Priemerná čítanosť článkov: 2221x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy