Založ si blog

Rádio anténa rock už nevysiela, September skončil a Green Day

Slovenské rádio Anténa Rock 30.Septembra vysielalo naposledy.

Aj vďaka práve tejto rádiovej stanice sa do povedomia širšej verejnosti dostala pieseň od Americkej skupiny Green Day- Wake me up when September ends.

„Wake me up when September ends“ ( Preklade zobud ma ked skončí September).

Veta, ktorú spevák Billie Joe Amstrong povedal jeho matke, keď prišla do jeho izby po tom, ako utiekol z pohrebu jeho otca.Ktorý umrel na rakovinu v čase, keď mal Billie desať rokov.

Pieseň je spomienkou na jeho nebohého otca.

______________

 

Človek by najradšej niekedy hybernoval, aby sa nemusel denne stretávať s bolesťou, ktorú prežíva. Pamätám si videoklip k tej piesni. Album „American Idiot“ Som často počúvala a dodnes si rada vypočujem.

Je o mladom páre. Zažívajú spolu bezstarostné chvíle plné lásky a šťastia. Až do chvíle kedy sa chlapcova priateľka dozvie, že sa prihlásil do armády a ide na misiu. A zrazu sa nachádza vo vojnovej zóne, kde umierajú ľudia.Billie a rovnako aj zvyšní dvaja členovia Green Day ostro vystupovali voči Georgeovi Bushovi a jeho politike. Pripomínam, že videoklip vznikol v čase invázie americkej armády do Iraku. Vojny vždy spôsobujú mnoho utrpenia a bolesti, ktorá trvá aj roky po ich skončení.

Moje nepopulárne názory: Beyoncé

30.05.2022

O tvorbe rodáčky z Texasnkého Houstonu Beyoncé Knowles som nikdy nemala vysokú mienku. Dovolím si povedať, čo si úprimne myslím. Jej tvorba je veľmi preceňovaná a umelo pretláčaná. Alebo jednoducho – veľmi preceňovaná. Predsa len narodiť sa do rodiny úspešného manažéra a návrhárky kostýmov… …Lepšia štartovacia čiara do života… ______________ [...]

Prečo som neverila a nikdy by som neverila doktorovi, ktorý. . . .

09.05.2022

Počas pandémie nadmerné množstvo jedincov vyvíjalo enomrnú snahu zviditeľniť svoju osobu. Neverila som a neverím doktorovi, ktorý sa s arogantným výrazom na tvári a bez výčitiek pocvháli tým, že jeho finančnú situáciu zlepšuje prijímanie úplatkov od pacientov. Bez štipky hanby a empatie ešte dodať, že najčastejšie tie úplatky príjma práve od chudobných. V tomto [...]

O pomoci

02.05.2022

Bol štvrtok. A tie topánky „Zmasakrovali“ Moje chodidlá. Počas čakania na prechode som si zaumienila, že si na chvíľu „Uľavím“. Topánku som si bez použitia rúk na pár sekúnd vyzula. V tom ku mne zrýchlením tempom podišla staršia Pani. Podala mi pár náplastí. „Nech sa páči zoberte si, viem aký je to pocit“. Dvakrát som jej poďakovala. [...]

medveď, zoo

Medveď behá aj v okolí Vrábľov, od železnice k vinohradom

04.07.2022 17:22

Mesto Vráble v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa hnedého v blízkosti mesta.

grécko, požiar, helikoptéra, vrtuľník, požiar, atény, hasenie

Pri Aténach vypukol lesný požiar. Neďaleké mesto museli evakuovať

04.07.2022 17:17

S požiarom bojuje viac ako 100 hasičov za podpory štyroch lietadiel a dvoch vrtuľníkov.

Eduard Heger

Heger sa chvály nedočkal, tak sa pochválil sám. Za čo môže jeho vláda?

04.07.2022 16:54

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) len nedávno vyhlásil, že vláda, ktorú vedie, má výsledky. Pre hádky v koalícii však o nich nepočuť. Tak sa začal chváliť sám.

Ukrajina / UA /

Zelenskyj: Obnova Ukrajiny je úloha všetkých

04.07.2022 16:28

Rekonštrukcia Ukrajiny má pritom stáť trištvrte bilióna dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 66345x
Priemerná čítanosť článkov: 2212x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy