Založ si blog

Filmy ktoré považujem na nedocenené: The Promise (2016)

Často píšem o filmoch, ktoré považujem za nedocenené.Ale v tomto konkrétnom  prípade cítim potrebu upozorniť na to, že táto tragická historická udalosť  je nedostatočne zastúpená vo filme vo všeobecnosti. V rokoch 1915-1918 bola na arménskom ľude spáchaná genocída. Do dnešného dňa niektoré štáty túto genocídu neuznali. Medzi tieto štáty patrí aj česká republika. Slovensko však áno. Arménsko aj dnes čelí útokom zo strany štátu Azerbajdžan, ktorý sa snaží zabrať ich územie a využíva pri tom praktiky podobné genocíde. Mnohokrát pri pohľade na zábery z karabachu mám pocit, že sa pozerám na zábery natácania historického filmu o udalostiach z rokov 1915-1918- žiaľ, utrpenie a bolesť tých ľudí sú skutočné.

Hlavnou postavou filmu je mladý muž Mikael(hrá ho Oscar Isaac) z arménskej dediny ktorý je lekárnikom avšak túži sa stať lekárom. Vydáva sa na cestu do Istanbulu kde spozná vydatú ženu do ktorej sa zamiluje a udalosti v jeho živote sa zvrtnú.

The promise nie je klasickým romantickým príbehom na pozadí tragických historických udalostí. Zameriava sa na historický kontext,odvahu a vzájomnú podporu medzi ľudmi počas ťažkej doby. Tvorcovia si dali záležať na autentickom historickom prostredí atmosfére a aj hudbe. 

Film na mňa veľmi silno emotívne zapôsobil a zanechal vo mne hlboký dojem.

A áno, potešilo ma že vo filme hrá aj Christian Bale považujem to za príjemný bonus k tomuto výnimočnému filmu. A okrem toho, vo filme si v jednej scéne zahrá aj Jean Reno.  A priestor zahrať si vo filme dali aj herečke arménskeho pôvodu Angele Sarafyan ktorá sa narodila do umeleckej rodiny a genocída sa priamo týka jej predkov.

 

 

 

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

ukrajina, charkov, škola, deti, zelenskyj

V Charkove vybudujú sústavu podzemných škôl. Chcú ochrániť deti pred neustálymi ruskými útokmi

17.07.2024 12:34

Po úspešnej realizácii prvého projektu podzemnej školy na Ukrajine sa v Charkove začala výstavba ďalších troch takýchto zariadení.

smer, ps, eurovoľby

Politické strany v tohtoročných eurovoľbách minuli o tretinu viac ako v roku 2019

17.07.2024 12:30

Strana Smer investovala do kampane zo všetkých strán najviac financií, konkrétne 1,61 milióna eur.

Grécko Rodos požiare lesné ľudia evakuácia

Bulharsko pre lesné požiare volá o pomoc. Česko mu podalo pomocnú ruku, posiela vrtuľníky

17.07.2024 12:18

Úrady v Bulharsku vyhlásili pre požiare čiastočný stav núdze a evakuovali obyvateľov v dotknutých oblastiach.

Vorobjov

Bývalý policajt Vorobjov sa opäť postavil pred súd, tentokrát za korupciu

17.07.2024 12:15

V súčasnosti čelí obvineniu z korupcie, pričom podľa obžaloby prednesenej prokurátorom mal v máji 2018 prijať úplatok 2 000 eur od iného policajta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218163x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy