Založ si blog

Môj kritický pohľad na filmovú sériu Resident Evil pod taktovkou Paula W. S Andersona

Nedávno som písala o seriáli  z roku 2022 a napadlo ma, že spíšem všetko o všetkých filmoch a,hoci budem dosť kritická samozrejme nezabudnem vyzdvihnúť prvky, ktoré ma počas sledovania jednotlivých filmov zaujali . Patrím medzi fanúšikov hernej série a hoci som voči jeho tvorbe viac kritická, mám pred jeho prácou rešpekt. Jeho Fanfiction bola sfilmovaná a dosiahla mimoriadnu popularitu. Dokonca takú, že mnohí si pod pojmom Resident Evil automaticky vybavia jeho filmovú sériu. Nie, Alice sa nevyskytuje v žiadnej hre a ani v komixe. Je to postava ktorú vytvoril Paul W.S Anderson.

Resident Evil(2002)- Celkom fajn scifi strašidelná poviedka. A oceňujem estetiku laboratórií a celkovo priestorov Umbrelly.

Resident Evil-Apocalypse(2004)-Zo všetkých filmov zo série ako, keby v tomto bola snaha, čo najviac sa priblížiť hernému svetu Resident Evil. Snažil….Inak si myslím, že film je zbytočne dlhý a mnoho vecí nedáva absolútne logiku.

Resident Evil-Extinction(2007)-úplne iné prostredie ako v predošlích dvoch filmoch. A rovnako aj zvolené farby. Ak by som tento film nevidela a videla z neho len pár scén, s istotou by som povedala že sa jedná o pokračovanie alebo remake filmu „Mad Max“.A nie je to ani strašidelné a ani moc scifi.Príbeh sa začína vyvíjať až takmer na konci a dáva priestor novej zápletke.

Resident Evil-Afterlife(2010)-Nemôžem si odpustiť vyspoilerovanie. Naozaj nie. Alice s armádou svojich klonov zaútočí na centrálu Umbrelly. Klonov v rovnakom oblečení, s muníciou…odkiaľ vzala všetku tú muníciu a rovnaké oblečenie? Odkiaľ mali potraviny? Áno,vo filmoch….ale v predošlom filme preživší zháňali predsa potraviny a aj palivo…A spôsobob akým Albert Wesker zničí centrálu je naozaj komický..aj v scifi komixovom svete.Inak film vykráda mnoho slávnych blockbusterov, zbytočne spomalené scény bez logiky. A špeciálne efekty sú odfláknuté. Za mňa rozhodne najhorší film zo série. 

Resident Evil-Retribution(2012)-Nazvala by som to celkom príjemné pokračovanie. A rozhodne v mnohom lepší film ako „Afterlife“. Oceňujem výpravu a aj to, že na scénu prichádzajú postavy z hernej série, ako napríklad Leon Kennedy. Mrzí ma však, že sa im nedostalo viac priestoru. Dej série sa zamotáva a  je naozaj prekombinovaný a veľa vecí nedáva logiku. A scénu inšpirovanú filmom „Dawn of the dead“ Som pochopila tak, že je to vtipná vsuvka. Že je to myslené ako vtip.Inak po vzhliadnutí filmu som rozmýšľala koľko peňazí by musela mať Umbrella corporation, aby vybudovala okrem všetkých svojich základní na svete,zaplatila svojich zamestnancov a ešte vybudovala a udržiava v chode niečo takéto…Film končí otvoreným koncom…slabé pomenovanie…film nám nám dáva jasný signál-toto bude pokračovať.

Resident Evil-The Final Chapter(2016)-Pôvodne mal byť tento záverečný diel rozdelený na dve časti ako to bolo v tých rokoch trendom. Nestalo sa tak naštastie. Prichádza finálne rozuzlenie.A opäť postráda logiku. Globálna epidémia T-Vírusu  bola vopred plánovaná za účelom depopulizácie ľudského druhu na planéte. A vybraní jedinci kt. Majú „miesto v novom svete“ sú počas celej epidemie uložení hlboko v podzemí v kryogenickom spánku. Nechcem tu túto tému rozoberať, lebo podobný scenár je predmetom mnohích diskusií a teorií v súčastnosti. Ale!, prečo by Umbrella zvolila práve tento spôsob? čakať dlhých 14 rokov? a nebolo by problémom pre nich vytvoriť účinnejšiu a rýchlejšiu biologickú zbraň. A „zobudiť“ sa do sveta ktorý vyzerá takto? 

 

Naozaj už nebude viac spoilerovať. Film končí „happy endingom“-okay, stalo sa ale čo dalej?

Vážim si, že vo filme je zdôraznená téma sebaobetovania, túžby zachrániť ľudský druh a posolstvo, že nie je podstatné za akým účelom niekto vznikne, ale podstané sú jeho činy. Ale rozhodne by som tento film nezaradila medzi filmy s najhlbšou myšlienkou.

 

 

 

Nie, nikomu by nespadla z hlavy koruna

16.05.2024

Ukazovanie prstom,hranie sa na detektívov,viac urážok a mnoho iného…Nikomu nespadne koruna z hlavy ak prizná, že jedinec v jeho názorovom/ideologickom spektre môže mať násilné/vraždené pohnútky. V „Mojom“, „Tvojom“, „Jeho“…“Ich“. Nemyslím si, že som jediná, kto si už dávnejšie prečítal hrozné veci ako tak od [...]

Otvorený list Nikitovi Slovákovi

15.05.2024

Píšem vám tieto riadky na tejto platforme. Nie, nemyslím si, že je to zbabelé a neférové. Všetko, čo sem napíšem, by som vám napísala aj pod váš príspevok na Facebooku pod svojím menom a s vlastnou fotografiou. Ale váš profil ste si nastavili tak, že vám vaše príspevky môžu komentovať len ľudia vo vašom zozname priateľov. Párkrát som zaregistrovala, že sa zvyknete [...]

Jedna planéta, dva svety a METGALA 2024

12.05.2024

V prvom rade by som chcela objasniť, čo to vlastne METGALA je. Je to jedna z najprestížnejších udalostí v svete „celebrít“. „Vstupné“ pre jednu osobu na toto podujatie je 75,000 dolárov. Finančné prostriedky z lístkov putujú na podporu inštitútu metropolitného múzea umenia. Toto podujatie ktoré sa koná každý rok je známe svojou [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:58

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Irán, Ebráhím Raísí

Zrútil sa vrtuľník s iránskym prezidentom, záchranári po ňom ďalej pátrajú

19.05.2024 16:04, aktualizované: 21:49

Vrtuľník viezol i ministra zahraničných vecí. Pátranie komplikuje zlé počasie a príchod noci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 110
Celková čítanosť: 197654x
Priemerná čítanosť článkov: 1797x

Autor blogu

Odkazy