Založ si blog

Prečo si myslím že by ministerstvo cestovného ruchu by nemalo význam

Cestovný ruch je mimoriadne dôležitý pre ekonomiku. Cestovný ruch na Slovensku je najmä záležitosťou súkromného sektoru(turistické a ubytovacie služby,reštaurácie).

Existujeministerstvo dopravy a výstavby, ktoré má na starosti tvorbu infraštruktúry,dopravy a aj investícií, ktoré majú vplyv, aj na cestovný ruch.
Existuje Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) ktorá je štátnou organizáciou a jej úlohou je „robiť Slovensku promo“ za účelom prílevu Turistov. Voči tomu nemám absolútne žiadne námietky. Na Slovensku je toho naozaj veľa čo si zaslúži pozornosť Slovákov a aj turistov zo zahraničia.
Existujú regionálne a lokálne turistické organizácie Je ich mnoho rovnako aj regiónov a tie sa zameriavajú na konkrétne regióny a zastrešujú všetko potrebné v danom regióne(súvisiace s cestovným ruchom-služby,informácie).
všetko inštitúcie spadajúce pod štát.
Myslím si, že všetko, čo sa cestovného ruchu na Slovensku týka už zastrešené je.
Je na mieste položiť otázku, či zámerom vytvorenia nového ministerstva nie je potencionálna možnosť vytvárania protekčných pracovných miest a preferovanie v zabezpečovaní prideľovania obchodného kontraktu určitým osobám(kamarátom a rodine).

Môj rok 2023 s hudbou na Youtube

01.12.2023

Koncom leta som písala o mojich najpočúvanejších skladbách na youtube. A včera sa mi zobrazil súhrn celého roka 2023. Prvenstvo(21%) v najobľúbenejších žánroch patrí „nezávislej hudbe“ čo je samo o sebe široký pojem.Druhé miesto elektronickej tanečnej hudbe (10%),rock(5%) Heavy Metalu (5%) a French Indie (3%). Najobľúbenejšie skladby: Rovnako ako aj na Spotify [...]

Môj rok 2023 so Spotify Interpreti, hudobné žánre a podcasty

30.11.2023

Tak ako každý rok, sa používateľom digitálnej hudobnej služby Spotify koncom Novembra naskytne možnosť si prezrieť súhrn toho, čo najčastejšie v roku 2023 počúvali vrátane podcastov. Päticu mojich najpočúvanejších interpretov tvoria: 1.)Mareux-Vlastným menom Aryan Ashtiani ktorého tvorba zahrňa žánre ako darkwave,gothic rock s prvkami elektronickej hudby. Milujem album [...]

Nepáči sa mi správanie matiek ktoré:

28.11.2023

Áno, dovolím si kritizovať niečie správanie. Lebo rodičovstvo je záväzok, ktorý má vplyv na vývoj a život iného človeka, ktorý ho sám ovplyvniť nemôže. Môže ho však ovplyvniť jeho matka. Som si vedomá toho, že nie každému sa budú tieto riadky páčiť a vyjadrí to v komentároch. Rozhodla som sa to napísať verejne a na všetko, čo uverejním má právo niekto [...]

Václav Klaus

Klaus: Ja si tú injekciu určite nedám. Exprezident opisuje priebeh covidu

06.12.2023 15:21

Bývalý český prezident Václav Klaus sa zotavuje z ťažkého priebehu ochorenia COVID-19.

Kim Čong-un, KĽDR, Severná Kórea

Diktátor Kim prosí ženy, aby rodili viac detí. Pri prejave sa rozplakal

06.12.2023 14:45

Diktátor Kim Čong-un sa počas prejavu k ženám rozplakal. Prosil ich aby mu pomohli s nízkou pôrodnosťou jeho krajiny a zastavili jej pokles.

EK, Európska komisia, Brusel, EÚ

Neziskovky sa chcú pre kroky vlády obrátiť na eurokomisiu. Spisujú petíciu za zachovanie ÚŠP

06.12.2023 14:29

Petíciu za zachovanie špeciálnej prokuratúry podpísal ako prvý symbolicky otec zavraždeného Jána Kuciaka.

cvičenie

Švédsko, čakajúce na vstup do NATO, podpísalo obrannú dohodu s USA

06.12.2023 14:10

Švédsko a Spojené štáty podpísali v utorok obrannú dohodu, ktorá umožní USA prístup na všetky vojenské základne v tejto škandinávskej krajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 73
Celková čítanosť: 138521x
Priemerná čítanosť článkov: 1898x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy