Založ si blog

Prečo si myslím že by ministerstvo cestovného ruchu by nemalo význam

Cestovný ruch je mimoriadne dôležitý pre ekonomiku. Cestovný ruch na Slovensku je najmä záležitosťou súkromného sektoru(turistické a ubytovacie služby,reštaurácie).

Existujeministerstvo dopravy a výstavby, ktoré má na starosti tvorbu infraštruktúry,dopravy a aj investícií, ktoré majú vplyv, aj na cestovný ruch.
Existuje Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR) ktorá je štátnou organizáciou a jej úlohou je „robiť Slovensku promo“ za účelom prílevu Turistov. Voči tomu nemám absolútne žiadne námietky. Na Slovensku je toho naozaj veľa čo si zaslúži pozornosť Slovákov a aj turistov zo zahraničia.
Existujú regionálne a lokálne turistické organizácie Je ich mnoho rovnako aj regiónov a tie sa zameriavajú na konkrétne regióny a zastrešujú všetko potrebné v danom regióne(súvisiace s cestovným ruchom-služby,informácie).
všetko inštitúcie spadajúce pod štát.
Myslím si, že všetko, čo sa cestovného ruchu na Slovensku týka už zastrešené je.
Je na mieste položiť otázku, či zámerom vytvorenia nového ministerstva nie je potencionálna možnosť vytvárania protekčných pracovných miest a preferovanie v zabezpečovaní prideľovania obchodného kontraktu určitým osobám(kamarátom a rodine).

Je Donald Trump naozaj zárukou a symbolom mieru?

16.07.2024

Nie, naozaj som sa nechcela k tomu vyjadrovať. Avšak v poslednej dobe Donalda Trumpa mnohí považujú za jedinú záruku mieru a antivojnovú ikonu tak som si povedala, že to už nesmie ostať bez odozvy. V prvom rade Donaldovú prezidentskú kampaň podporujú obrovské americké zbrojárenské koncerny. Firmy, ktoré na vojnách zarábajú. A vráťme sa do začiatku novej dekády [...]

Narodeninové písanie do zošita

15.07.2024

A, keď budem veľká….myslím si, že už prišlo to obdobie. Prečítala som si viaceré „opúštaky“ ľudí, ktorí dosiahli tento vek. Isteže, sú ešte sny, ktoré som si nesplnila. Ale zase boli momenty, ktoré, keby mi niekto z budúcnosti príde povedať, ako malému dievčatku či čerstvej držiteľke občianskeho preukazu tak mu neuverím…A možno by som si to [...]

Môj pohľad na tvorbu Ryana Murphyho-časť druhá: Scream Queens(2015)

14.07.2024

Dnes o seriály, ktorý som si začiatkom roka znova opäť pozrela a chýbal mi pocit ktorý som mala keď som si ho pozrela prvý krát. Samozrejme ma znova skvelo pobavil. Seriál s názvom „Scream Queens“ nadväzuje na termín z kinematografie-herečku ktorá je známa svojím účinkovaním vo viacerých filmoch z horrorového žánru. Jednou z najznámejších „Scream [...]

Rytmus

Polícia obvinila dvoch cudzincov z krádeže v dome Rytmusa a Jasminy, vzali šperky za 84 050 eur

17.07.2024 11:16

Incident sa stal vlani v decembri v obci Malinovo.

Ursula von der Leyenová

Súd: eurokomisia dostatočne neinformovala o zmluvách na covidové vakcíny

17.07.2024 10:50

Európska komisia neposkytla verejnosti dostatočný prístup k zmluvám na nákup vakcín proti COVID-19, ktoré uzavrela s farmaceutickými spoločnosťami v čase pandémie.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Aj dnes musíme hľadať a nájsť to, čo nás dokáže spojiť

17.07.2024 10:38

Slovensko podľa neho nenaplnilo obavy, ktoré sa spájali so vznikajúcim štátom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 218143x
Priemerná čítanosť článkov: 1731x

Autor blogu

Odkazy