Založ si blog

Spadla vláda a, čo ďalej?

Dňa 15.Decembra 2022 poslanci Národnej rady Slovenskej republiky svojím hlasovaním vyslovili nedôveru vláde Eduarda Hegera.
Prezidentka poverila dočasným výkonom vládnutia Eduarda Hegera a apeluje na to, aby predčasné voľby boli v prvej polovici budúceho roka.
Opoziční poslanci uverejňujú jedno „Šťastné selfíčko za druhým“ So slovami, že pád vlády je pre občanov žijúcich na Slovensku tým najkrajším darčekom na Vianoce.
Odvolanie vlády sa nerovná, že Páni z opozície budú po Vianociach vládnuť. A ani chlieb nebol dnes ráno v potravinách lacnejší. 
_____________________
Nikdy som nemala o stranách, ktoré sami seba považovali za „Štvorlístok nádeje pre Slovensko v roku 2020“ vysokú mienku. A nesúlad v tejto krajine, ktorý ich vládnutie so sebou prinesie som predpovedala už počas volebnej kampane.
Súhlasím, je skvelé  že Igor Matovič nebude svojím konaním strpčovať život na Slovensku ešte ďalší rok a tri mesiace.
Ale myslím si že je naivné očakávať systémové zmeny…Vymenia sa len tí, ktorý sedia na stoličkách.
________________
A na Záver:
Všetci tí, ktorí politikom pod ich príspevkami súhlasíte s tým, že toto je pre vás ten najkrajší darček zamyslite sa… Sú vaši blízki zdraví? Budú na Vianoce s vami?
Ak áno, vážte si to. Nie každý to šťastie má.

Z čias tvorenia: „You remember“

01.01.2023

Globálna Pandémia vírusového ochorenia Covid-19 zasiahla do životov nás všetkých. Stalo sa toho veľa…A ak existuje niekto, kto nebol jeden jediný deň bez svojho blízkeho tak má nesmierne šťastie a dúfam, že si to váži. Ale zase minimum ľudí zažije vo svojom živote niečo také ako my. Moderné technológie nám umožnili spolu komunikovať a všetko bolo tak super. [...]

Môj filmový rok 2022 v kine

31.12.2022

Tento rok som kino navštívila trikrát. The Batman (2022) Christopher Nolan „nastavil latku veľmi vysoko“ Trilógiou „Batman temný rytier“. Herecký výkon Roberta Pattinsona v hlavnej úlohe ma mimoriadne prekvapil a urobil na mňa dobrý dojem. Ocenila by som však viac vnútorných monológov Brucea Waynea a rozhodne by nebolo na škodu viac rozvinúť postavu a [...]

American Psycho-rozchodová scéna

26.12.2022

často a s radosťou rozprávam o jednom z mojich najobľúbenejších filmov-Americké psycho(2000) v hlavnej úlohe s Christianom Baleom. Dnes sa však zamerám na jednu scénu. Vopred upozorňujem na Spoiler. Rozchodová scéna YouTube Direkt A jeden z naikonickejších výrokov, ktoré vo filme zazneli „sorry you‚re just not terribly important to me“ Nebol súčasťou [...]

Pavel babiš

Pavel, alebo Babiš? Česi si zvolia nového prezidenta

27.01.2023 07:35

Volebné miestnosti budú otvorené od 14.00 do 22.00 h.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Zelenskyj chce ďalšie zbrane. Sú na rade stíhačky F-16?

27.01.2023 06:20, aktualizované: 08:11

Ukrajina žiada od Západu lietadlá F-16. Je to zatiaľ nemysliteľné, ale také to bolo pred časom aj s dodávkou HIMARS-ov a tankov.

ukrajina

Vojna vstupuje do rozhodujúcej fázy. Ukrajina do roka vyhrá, tvrdí analytik

27.01.2023 06:05

Západ posiela na bojisko moderné tanky a črtajú sa aj stíhačky. Obe strany konfliktu sa pripravujú na veľkú ofenzívu.

Mark Rutte

Rutte žiada sprísniť migračnú politiku: Schengen zlyháva, nemusí prežiť

27.01.2023 06:00

Holandský premiér Mark Rutte dúfa, že sa lídri EÚ na mimoriadnom summite vo februári dohodnú na prísnejšej migračnej politike.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 75135x
Priemerná čítanosť článkov: 2087x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy