Založ si blog

10. Výročie od útoku Andresa Breivika

22.Júla 2011 vzal pravicový extrémista a terorista Andres Breivik život 77 ľudom. Najmladšie jeho obete mali v tom čase 14.rokov najstaršia obeť 51. rokov
Na ostrove Utoya strieľal do mladých ľudí ležiacich na zemi, aby sa uistil, že sú naozaj mŕtvi. Nikdy svoje činy neoľutoval. A podľa jeho vlastných slov :“Ak by sa mi naskytla podobná príležitosť, urobil by som to znovu“.
S hrdosťou na súde rozprával o jeho ohavných činoch. Ani len náznak súcitu sa u neho neobjavil na súdnom pojednávaní, kde oproti nemu stál a vypovedal jeden z preživších jeho vraždeného besnenia-V tom čase sedemnásťorčný Viljar Hanssen Ktorý na ostore Utoya okrem oka a troch prstov prišiel aj o svojich najbližších kamarátov. (Do dnešného dňa žije s fragmentamy strelnej guľky v mozgu.Trocha silnejší úder do hlavy ho môže zabiť. Po útoku ležal .Dní v kóme znova sa musel učiť písať a chodiť).
Akákoľvek zmienka o tom, že tento ohavný čin je pre niekoho inšpirujúci mi nie len zlomí srdce, ale vzbudzuje vo mne aj obavy.
Odporúčam si pozrieť film Utoya 22– Nórsky film natočený na jeden záber. Videla som ho v kine. Po skončení filmu som bola tak otrasená, že pred kinom som si musela zapáliť dve cigarety za sebou.


.

 

A odporúčam si pozrieť aj snímku Paula Greengrassa -22.Julytrailer

Snímka sa okrem útokov zameriava aj na na súdny proces a život Viljara Hansenna po útoku.

 

Nezabudli sme a nikdy nezabudneme!

Môže ísť o ilustráciu 2 people Ilustrácia: Firuz Kutal

Horoskopy

11.09.2021

Nedávno som na internete videla jeden podľa mňa jeden mimoriadne vtipný a výstižný mém. Okrem toho, že ma dobre pobavill dokonale vystihol niečo, na, čo som už dávnejšie chcela upozorniť. Nepridám ho sem. Akosi mám v poslednej dobe problém s pridávaním obrázkov do mojich blogov.Buď mi ich nahrá „Čudne“ Alebo mi ich nenahrá vôbec. Opíšem, čo sa na obrázku [...]

Prečo nepodporujem bojkot výrobkov od Sedity

24.08.2021

Neočkovaní nech sedia doma. Výrok majiteľa Sedity vyvolal pobúrenie, antivaxeri bojkotujú Horalky Vyjadrenie majiteľa pečivárni Sedita v Seredi na adresu ľudí, ktorí sa nezaočkovali nebol expresívny natoľko ako výrok Petra Schutza. Keksíky v smetnom koši... Niektorí politici a aj ich voliči vyhlásili bojkot výrobkom Sedity. A zvolili teatrálny spôsob. Selfie s [...]

Generálny štrajk na Slovensku nepokračuje a ani nemôže. ..

02.08.2021

Lebo ani nezačal... Generálny štrajk nie je situácia, keď na námestí pár ľudí vykrikuje o tom, ako prostredníctvom zapnutia si bluetooth na smartfone je možné vidieť všetkých v okolí, ktorí sa dali zaočkovať vďaka ich čipom. Alebo napáda okoloidúcich… Generálny štrajk je vtedy, keď sa zastaví výroba na území celého štátu. Posledný generálny štrajk sa na [...]

pocasie-17-9-2021

Letné teploty nám mávajú na rozlúčku. Rátajte s dažďom a ochladením

16.09.2021 17:17

Počasie bude každým dňom sychravejšie. Na mnohých miestach budú prehánky alebo dážď. Ako dlho to potrvá?

remišová, heger, matovič, krajniak

Vznikne komisia na obnovu dôvery v štát. Heger: Musíme vypudiť mafiu

16.09.2021 17:05, aktualizované: 17:36

Fico s pomocou Pellegriniho a nitrianskej mafie vyrobili korupčný štát, kradli, znásilňovali spravodlivosť a som presvedčený, že aj zabíjali, povedal Matovič.

Marian Kočner

Kubina: K vytýčeniu pojednávania v prípade Kuciak nič nebráni

16.09.2021 16:38

ŠTS dostal 9. septembra spisový materiál k celému prípadu.

Liz Trussová

Britániu vo svete povedie žena. Len po druhý raz

16.09.2021 16:00

Liz Trussová dokázala, čo sa ešte v britskej Konzervatívnej strane nepodarilo žiadnej žene. Premiér Boris Johnson si ju vybral za ministerku zahraničných vecí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 53744x
Priemerná čítanosť článkov: 2443x

Autor blogu

Kategórie